Szczegółowe informacje o projekcie ,,Aktywny Senior IX" znajdą państwo w zakładce Projekty

Projekt ,,Aktywny Senior IX”

Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany ruszyła z kolejnym projektem „Aktywny Senior IX” dofinansowanego ze środków Miasta Bielsko-Biała.
Projekt będzie realizowany od 13 marca 2023 r. do 30 grudnia 2023 r.

W czasie trwania projektu odbędą się warsztaty oraz zajęcia w ramach bloków tematycznych:
– Głowa nie idzie na emeryturę,
– Senior bliżej świata,
– Zajęcia muzyczne,
– Bezpieczny i świadomy senior,
– Pracownia na złotych,
– Kultura i rozrywka,
– Zajęcia aktywizacji ruchowej.

Oferowane działania pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie w grupie rówieśniczej i środowisku lokalnym oraz zwiększą świadomość w obszarze działań promujących prozdrowotne zachowania. Fundacja zamierza podjąć takie działania, które pozwolą seniorom żyć aktywnie i odgrywać istotną rolę w życiu społecznym. Projekt ma pokazać seniorom, że mimo wieku i ograniczeń zdrowotnych mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.
Projekt propaguje zdrowy styl życia seniora, poprzez prowadzone działania seniorzy zdobędą wiedzę w jaki sposób poprawić swoje zdrowie i o nie dbać.
Działania projektowe zachęcą osoby starsze do aktywności i integracji oraz zostaną im stworzone warunki do rozwijania własnych pasji i zainteresowań, dostarczenie nowych wiadomości i umiejętności, ale również propagowanie zdrowego stylu życia.

Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z seniorami, wzmocnione między innymi przeprowadzonymi w poprzednich latach projektami. Przez organizowanie zajęć edukacyjnych, integracyjnych, zdrowotnych oraz szeroko
rozumianą pomoc Fundacja dobrze poznała potrzeby osób starszych.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie, proszone są o kontakt osobisty w godzinach pracy biura Fundacji (pozostało kilka wolnych miejsc).

Przekaż 1,5% Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany

Apelujemy!

Przekaż 1,5% swojego podatku Fundacji. To m.in. dzięki tym środkom  możemy nieść wsparcie samotnym, starszym osobom i działać na poprawę ich życia; dawać poczucie bycia potrzebnym, tak ważne w jesieni życia. Możemy również wpływać na jakość życia pozostałych grup społecznych organizując dla nich odpowiednie zajęcia. Wart podkreślenia jest fakt iż wszystkie środki zostaną wykorzystane wyłącznie na potrzeby mieszkańców osiedla Złote Łany.

Każda wpłacona przez Państwa kwota jest potrzebna i będzie wsparciem dla naszych Podopiecznych.

Przekaż nam 1,5% podatku wykorzystamy go w 100%.
Nr konta: PKO Bank Polski SA 66 1020 1390 0000 6102 0155 9947

UWAGA! ZMIANA!

W tym roku – ze względu na braki kadrowe – nie możemy zaoferować rozliczenia PIT-ów.

Zachęcamy jednak, abyście Państwo nadal podejmowali tę inicjatywę, a także spróbowali ją jeszcze szerzej rozpropagować.

 

 

 

 

Zabawa Andrzejkowa

We wtorek 28 listopada 2023r. w naszej Fundacji na Złotych Łanach zorganizowano Zabawę Andrzejkową dla Seniorów. Nasi podopieczni mimo zimowego chłodu nie zawiedli i tłumnie przybyli na spotkanie. Na rozgrzanie się od środka czekała herbata lub kawa, a do tego pyszne ciasto. Wszystkiemu towarzyszyła dobra atmosfera, śmiech i uśmiech na twarzy.
Później Nasi Seniorzy losowali wróżby andrzejkowe, a następnie lali wosk.
Na koniec przyszedł czas na warsztaty tańca disco, które prowadziła grupa wolontariuszy, uczniów LO nr VIII, pod opieką Pani D. Wójcickiej. Pod ich okiem Seniorzy mogli nauczyć się tańczyć makarene, a później lambade. Początkowo nieporadnie, ale z każdym kolejnym ruchem budowali swoją pewność i odwagę. Na koniec nie zabrakło tanecznego wagonika.

Dziękujemy za przyjście i mile spędzone chwile!

 

Prelekcja z farmaceutą z apteki DOZ.PL

21 listopada 2023 roku w Fundacji odbyło się spotkanie z farmaceutką pracującą w aptece DOZ.PL.
Tematem prelekcji było „Jak chronić się przed przeziębieniem w okresie jesienno-zimowym?”.
Pani farmaceutka powiedziała Seniorom jak ważną rolę stanowi odpowiednie odżywianie się, dbanie o ruch oraz suplementacja witaminy D3 (regulacja gosp. wapniowo-fosforowej).
Ponadto należy pamiętać o właściwej suplementacji witaminy C, zażywaniu oleju z wątroby rekina oraz pamiętaniu o stosowaniu tranu (składnik wit. A i D).
Następnie Nasi Seniorzy mogli zapoznać się z zalecanymi szczepieniami przeciwko grypie, błonicy, tężcowi, krztuścowi, pneumokokom, ospie wietrznej oraz WZW typu B.
Na koniec spotkania Seniorzy otrzymali cukierki ziołowe, herbaty ziołowe oraz w formie degustacji naturalny sok z buraka i aronii oraz owoców egzotycznych.

Dziękujemy za miłe spotkanie przepełnione wieloma cennymi poradami!

 

Projekt jest dofinansowany ze środków
Miasta Bielsko-Biała.

 

Aktywizacja ruchowa – piątek (17.11.2023r.)

Na piątkowych zajęciach (17.11.2023r.) w ramach projektu „Aktywny Senior IX” Panie uczestniczyły w zajęciach aktywności ruchowej, pod okiem instruktorki Anety. Pełne koncentracji seniorki wykonywały różne ćwiczenia. Było dużo śmiechu, a na koniec nie zabrakło czasu na relaksacje.  Tak można odpoczywać!

 

 

Projekt jest dofinansowywany ze
środków Miasta Bielsko-Biała.