Szczegółowe informacje o projekcie ,,Aktywny Senior X" znajdą państwo w zakładce Projekty

AKTYWNY SENIOR X

Kontynuując działania Fundacji na rzecz seniorów z Bielska-Białej, rozpoczynamy w kwietniu nowy projekt Aktywny Senior X. Wciąż modyfikujemy i rozbudowujemy nasz program, aby zapewnić naszym podopiecznym jak najciekawszą ofertę zajęć.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami, a wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie prosimy o kontakt w siedzibie Fundacji.

Przekaż 1,5% Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany

Apelujemy!

Przekaż 1,5% swojego podatku Fundacji. To m.in. dzięki tym środkom  możemy nieść wsparcie samotnym, starszym osobom i działać na poprawę ich życia; dawać poczucie bycia potrzebnym, tak ważne w jesieni życia. Możemy również wpływać na jakość życia pozostałych grup społecznych organizując dla nich odpowiednie zajęcia. Wart podkreślenia jest fakt iż wszystkie środki zostaną wykorzystane wyłącznie na potrzeby mieszkańców osiedla Złote Łany.

Każda wpłacona przez Państwa kwota jest potrzebna i będzie wsparciem dla naszych Podopiecznych.

Przekaż nam 1,5% podatku wykorzystamy go w 100%.
Nr konta: PKO Bank Polski SA 66 1020 1390 0000 6102 0155 9947

UWAGA! ZMIANA!

W tym roku – ze względu na braki kadrowe – nie możemy zaoferować rozliczenia PIT-ów.

Zachęcamy jednak, abyście Państwo nadal podejmowali tę inicjatywę, a także spróbowali ją jeszcze szerzej rozpropagować.

 

 

 

 

Podsumowanie spotkania z pracownikiem MOPS – 16.04

Na dzisiejszym spotkaniu z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej rozmawialiśmy na temat pieniężnych i niepieniężnych form wsparcia udzielanego przez pracowników socjalnych. Nasi seniorzy otrzymali cały ogrom informacji na temat kryteriów i procedur przyznawania świadczeń oraz form pomocy oferowanych przez MOPS, jakimi są zasiłki i usługi opiekuńcze. Po spotkaniu osoba prowadząca spotkanie odpowiadała na pytania i rozwiewała wszelkie wątpliwości dotyczące poruszanych dzisiaj tematów.

PODSUMOWANIE TYGODNIA 8–12.04

Za nami pierwsza połowa kwietnia, który wyjątkowo gwałtownie przeplata w tym roku zimę z latem. Nasi seniorzy, niezrażeni zmienną aurą, w dobrych humorach przybywali na organizowane przez nas zajęcia – wtorkowe zajęcia muzyczne, środowe warsztaty rękodzieła i piątkowe spotkania z cyklu Głowa nie idzie na emeryturę. W tym tygodniu odbyły się również pierwsze, organizacyjne zajęcia ekologiczne, na których nasze podopieczne zapoznały się z listą tematów nowego cyklu spotkań i wymieniały ekociekawostkami.

Życzymy wszystkim miłego weekendu!

ZAJĘCIA EKOLOGICZNE

Za nami pierwsze zajęcia ekologiczne, łączące ideę zero waste z warsztatami zdrowej kuchni. Spotkanie miało charakter organizacyjny – uczestniczki przedstawiały się, wspominały poprzednie warsztaty, zapoznawały się z listą tematów nowego cyklu spotkań i wymieniały się ekociekawostkami.
Czy wiesz, że kiszone łodygi mniszków lekarskich lub stokrotki stanowią smaczny i zdrowy dodatek do potraw, a pączki zerwane z jabłoni to prawdziwy eliksir młodości? Nie? Weź udział w warsztatach i naucz się lepiej korzystać z tego, co daje nam natura!
Do zobaczenia na kolejnych zajęciach!