Nasze działania

Wolontariat akcyjny

Zbiórki żywności (wielkanocne i bożonarodzeniowe) organizowane są pod egidą Śląskiego Banku Żywności. Zbiórki połączone są z akcją charytatywną, polegającą na tworzeniu i roznoszeniu paczek z żywnością do osób najbardziej potrzebujących. Zespół pracujący przy akcji to koordynatorzy z ramienia Fundacji Aktywności Społecznej oraz wolontariusze – uczniowie współpracujących z Fundacją szkół.

Inne akcje charytatywne prowadzone przez Fundację to:

• Pomoc Powodzianom – zbieramy artykuły spożywcze, środki czystości, odzież sprzęty AGD, RTV, meble oraz inne przedmioty codziennego użytku na rzecz osób dotkniętych powodzią.
  • Podziel się Posiłkiem – zbiórka produktów dla osób ubogich.

Pomoc osobom bezrobotnym

Centrum Informacji i Pomocy „Dla Ciebie” zaprasza codziennie od poniedziałku do czwartku do skorzystania z aktualnych ofert z lokalnego rynku pracy. Pomagamy przy pisaniu i wysyłaniu CV oraz listów motywacyjnych. Udzielamy też informacji na temat bezpłatnych kursów i szkoleń, organizowanych przez różne instytucje na terenie miasta i okolicy. Możecie Państwo u nas szukać odpowiedzi jak próbować rozwiązać problemy dotyczące trudności w znalezieniu pracy.

Pomoc osobom niepełnosprawnym

Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany swoją pomocą obejmuje osoby niepełnosprawne intelektualnie i ruchowo. Głównym zadaniem tego wolontariatu jest pomoc osobie niepełnosprawnej w wyjściu z domu, włączenie się w życie społeczne, a przy głębokiej niepełnosprawności animowanie czasu dostosowane do potrzeb podopiecznego. Wsparcie wolontariusza nie obejmuje wykonywania czynności higienicznych, a jedynie towarzyskie i kulturalne.

Pomoc osobom starszym

Fundacja obejmuje swoją pomocą osoby starsze w trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej. Są to głównie osoby samotne, mające trudności w życiu, samodzielnym wykonywaniu codziennych czynności, takich jak robienie zakupów czy załatwienie spraw urzędowych. W tym wolontariacie dużą rolę odgrywa rozmowa z podopiecznym i dotrzymywanie towarzystwa.