Aktywny senior 6 – wycieczka Małą Pętlą Beskidzką

13 czerwca 2016 r. panie z projektu „Aktywny senior 6” wyruszyły na wycieczkę Małą Pętlą Beskidzką. Na początku seniorki zwiedziły Muzeum Koronek w Koniakowie. Miały okazję zobaczyć wystawę prac Marii Gwarek oraz zakupić koronkowe obrusy i serwetki.

Następnie grupa wyruszyła zobaczyć zabytkową chatę Jana Kawuloka w Istebnej, która powstała w 1863 roku. Główną atrakcją był pokaz gry na instrumentach Janka Macoszka, które zostały wykonane przez Jana Kawuloka – wybitnego promotora kultury regionalnej i gawędziarza z Istebnej.

Po wizycie w chacie Kawuloka seniorki pojechały zobaczyć Kościół  Dobrego Pasterza w Istebnej, który powstał w XVIII w.  Ołtarz główny został wyrzeźbiony przez Ludwika Konarzewskiego seniora – plastyka mieszkającego w Istebnej.  Pomógł on także przy wykonaniu polichromii , zaprojektowanej przez Jana Wałacha. Jan Wałach namalował także obraz Chrystusa Dobrego Pasterza z górską panoramą w tle (w ołtarzu głównym), a także wizerunki świętych: Maksymiliana Kolbego, Teresy od Dzieciątka Jezus i Jana Sarkandra.

Kolejnym punktem wycieczki było zobaczenie skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle. Na koniec wyjazdu  Panie zjadły obiad w centrum Wisły. Po skończonym obiedzie przy wtórze akordeonu śpiewały piosenki. Pomimo zmęczenia seniorki wróciły z wycieczki w bardzo dobrych nastrojach.