Aktywny Senior 7-spotkanie z kardiologiem

W ostatni wtorek seniorki wzięły udział w spotkaniu z lekarzem kardiologiem organizowanym w ramach cyklu „Świadomy i bezpieczny senior”. Tematem spotkania była „Aktywność fizyczna jako metoda zapobiegania chorobom serca”.

Pani Agnieszka Gorgoń-Komor, lekarz specjalista kardiolog podkreśliła ogromnie ważną kwestię zapobiegania chorobom serca. Według zaleceń najnowszej piramidy żywieniowej na pierwszym miejscu jest ruch, który nie musi być intensywny, ale uprawiany systematycznie.  Najlepiej codziennie około 30 minut. Szczególnie polecany jest nordic walking, spacery i taniec. Na drugim miejscu są warzywa i owoce, następnie produkty zbożowe, nabiał i na samej górze piramidy żywieniowej są ryby i mięso.

Pani doktor odpowiedziała także na wszystkie pytania jakie zadały uczestniczki prelekcji.

Projekt został dofinansowany z budżetu Gminy Bielsko-Biała  bielsko_biala_logo(1)