Aktywny Senior 7- wyjście do kina

We wtorek 9 maja panie w ramach zajęć projektowych wybrały się na seans filmowy do Kina Helios na epicki film o historii Ormian p.t. „Przyrzeczenie”.

Imperia upadają, miłość trwa. Rok 1915, stolica Imperium Osmańskiego. Michael przybywa do Stambułu, by zrealizować swoje wielkie plany o studiach medycznych i zacząć życie o jakim zawsze marzył. Gdy poznaje Anę, od pierwszej chwili wie, że to kobieta jego życia. Za plecami narzeczonego Any, słynnego amerykańskiego fotoreportera Chrisa, wybucha namiętny romans. W tym czasie Imperium zaczyna drżeć w posadach, a na ulicach Stambułu robi się niespokojnie. Siły tureckich nacjonalistów, korzystając z narastającego chaosu rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej. Michael i Ana, oboje ormiańskiego pochodzenia, z dnia na dzień stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Gdy krew płynie ulicami, a świat odwraca oczy, to Amerykanin Chris może okazać się jedyną szansą ocalenia dla zakochanych. Większość jednak nie będzie miała nawet takiej szansy…/opis dystrybutora/.

Wypowiedzi seniorek po seansie: „piękna historia miłosna z historią w tle”, „smutna nieznana historia Ormian przedstawiona bardzo realistycznie”, „bardzo się cieszę, ze mogłam zobaczyć  ten film, bardzo lubię chodzić do kina”.

 

 

Projekt został dofinansowany z budżetu Gminy Bielsko-Biała bielsko_biala_logo(1)