Bądź zdrów na osiedlu Złote Łany

21 sierpnia 2011 roku na terenie osiedla Złote Łany w Bielsku-Białej odbyła się już 4. edycja corocznego Pikniku „Bądź zdrów”. Jaka sama nazwa wskazuje ideą przewodnią pikniku jest promocja, szeroko pojętych, prozdrowotnych zachowań.

Organizatorami wydarzenia były Spółdzielnia Mieszkaniowa Złote Łany oraz Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany. Współorganizatorami pikniku byli: Polski Czerwony Krzyż, Klub Zdrowia i Bazar na Złotym.

Pogodne, niedzielne popołudnie i moc atrakcji zaplanowana na ten dzień sprawiły, że piknikowa frekwencja dopisała. W imprezie adresowanej do wszystkich mieszkańców osiedla Złote Łany, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów, wzięło udział około 1000 osób.

Seniorzy z osiedla zaproszeni byli na przygotowane specjalnie dla nich spotkanie integracyjne połączone z poczęstunkiem. Z myślą o nich przygotowano bogatą ofertą w ramach bloku medycznego. Pozostali mieszkańcy osiedla od 14.30 do 18.00 mogli skorzystać z bezpłatnych badań, co uczyniło około 350 osób. Polski Czerwony Krzyż oferował pomiar cukru i ciśnienia a Klub Zdrowia z Bielska-Białej zapraszał wszystkich do wykonania badania pojemności płuc, pomiaru tkanki tłuszczowej i BMI.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także bezpłatne konsultacje lekarskie: kardiologa Klaudiusza Komora i reumatologa Bartłomieja Guta.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji osiedlowego pikniku był występ zespołu muzyczno-wokalnego OPIUM. Muzycy przygrywali piknikowiczom niemal przez cały czas trwania imprezy aż do jej zakończenia, czyli do godziny 20.00.

Podczas pikniku pokaz swoich umiejętności dali członkowie grupy UNICAR Capoeira z Bielska-Białej. Dynamiczna sztuka walki z elementami tańca zachwyciła zgromadzonych widzów, zarówno tych młodszych jak i starszych.

Kolejnym punktem programu była krótka prelekcja przedstawiciela Straży Pożarnej, który udzielił informacji mieszkańcom o zasadach bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Z kolei ratownicy PCK przeprowadzili warsztaty udzielania pierwszej pomocy.

Podczas pikniku swoje stoisko miały koronczarki ze „Świata robótek ręcznych”. Panie, dla chętnych poznania tajników sztuki koronkowej, prowadziły warsztaty połączone ze sprzedażą swoich artystycznych wyrobów.

Na najmłodszych uczestników pikniku czekała moc zabaw przygotowana przez SCK BEST. Wielką atrakcją pikniku był również Clown Cyrulik.

Na niedzielnej imprezie obecna była także Fundacja Zmieńmy Los, która zachęcała do adopcji zwierząt.

Podczas pikniku została zorganizowana zbióka publiczna, podczas której uzyskano 601 zł. Wszystkie środki pieniężne zostaną przeznaczone na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnej mieszkanki osiedla Złote Łany.

Organizatorzy pikniku dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy wspomogli organizację Pikniku „Bądź zdrów”:

•    FIAT AUTO POLAND S.A BIELSKO-BIAŁA

•    METRONA POLSKA POMIARY I ROZLICZENIA SP. Z O.O. ODDZIAŁ   KATOWICE

• PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE „THERMA” SP. Z O.O.

•   HIPERMARKET REAL BIELSKO-BIAŁA

Piknik  „Bądź zdrów” został zrealizowany w ramach projektu „Aktywny Senior na Złotych Łanach” dofinansowanego ze środków Urzędu Gminy Bielsko-Biała.