Piknik „Bądź zdrów”

Kolejny ,V Piknik „Bądź zdrów” za nami. Przyciągnął on tłumy gości nie tylko z osiedla, ale i z różnych rejonów miasta. Celem imprezy była promocja zdrowego stylu życia.

Piknik rozpoczął się spotkaniem seniorów z naszego osiedla połączonym z poczęstunkiem.

Dla wszystkich uczestników zorganizowano blok medyczny, w ramach którego można było skorzystać z bezpłatnych badań m.in.:

– pojemności płuc

– pomiaru tkanki tłuszczowej

– ciśnienia krwi

– poziomu cholesterolu

– poziomu cukru

Ilość bezpłatnie wykonanych badań w godzinach 15.00-18.00,  oszacowaliśmy na ok. 600. Naszych mieszkańców konsultowali też lekarze kardiolog i reumatolog oraz  rehabilitant. Tak jak zawsze swoją wiedzą w udzielaniu pierwszej pomocy dzielili się ratownicy z PCK.

Na pikniku prowadzona była zbiórka publiczna na rzecz niepełnosprawnej studentki – mieszkanki naszego osiedla. Wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę serdecznie dziękujemy.

Nowością na tegorocznym pikniku było stanowisko, na którym działająca na osiedlu grupa miłośników bezdomnych kotów „Kociefany” przekonywała do potrzeby niesienia pomocy tym zwierzakom. Problemy zdrowotne psów i kotów bezpłatnie konsultował lekarz weterynarii.

SCK BEST zorganizowało wiele konkursów i zabaw dla dzieci, w których nasi najmłodsi mieszkańcy mogli zdobyć liczne nagrody.

W trakcie trwania imprezy występował doskonale grający bielski zespół muzyczny Misty.  Nie zabrakło też smacznej kiełbaski i zimnych napojów.

Na zakończenie mieszkańcy mogli obejrzeć naprawdę fascynujący pokaz Teatru Tancerzy Ognia ARKONA, którzy pokazali jak można okiełznać tak niebezpieczny żywioł jak ogień i stworzyć z tego niezwykle efektowny spektakl.

Wszystkim, którzy wzięli udział w  V Pikniku „Bądź zdrów” serdecznie dziękujemy i zapraszamy na następny – w przyszłym roku. Do zobaczenia!


 

 

Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Gminy Bielsko – Biała