„Śpiewaj i gotuj razem z nami – kuchnia azjatycka” – relacja

26 lipca 2016 r. odbyła się pierwsza impreza „Śpiewaj i gotuj razem z nami –kuchnia azjatycka” w ramach projektu Mały Grant dofinansowanego z budżetu gminy Bielsko-Biała. Tematem przewodnim całego projektu jest podróż po kuchniach różnych rejonów i kultur świata. Imprezy w ramach projektu realizowane będą na placach rekreacyjnych znajdujących się w różnych częściach osiedla Złote Łany oraz w siedzibie Fundacji.

Pierwsze spotkanie odbyło się na placu rekreacyjnym Kameleon, a królowała na nim kuchnia azjatycka. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, łącznie wzięło w niej udział ponad 70 osób. W pierwszej części seniorzy wraz z instruktorem muzycznym przy akompaniamencie akordeonu śpiewali piosenki biesiadne. W drugiej części kucharze z Beskidzkiego Klubu Kulinarnego przygotowali warsztaty i poczęstunek dla naszych podopiecznych. Seniorzy mieli okazję spróbować zupę chińska z kaczką oraz kurczaka z warzywami i ryżem. Wszyscy z dużym podekscytowaniem skorzystali z możliwości wypróbowania nowych smaków.

Impreza przebiegła w ciepłej i sympatycznej atmosferze co sprzyjało integracji i wspólnym rozmowom.

Projekt został dofinansowany z budżetu Gminy Bielsko-Biała   bielsko_biala_logo(1)