„Śpiewaj i gotuj razem z nami” – kuchnia czeska – relacja

W ubiegły czwartek  tzn. 25 sierpnia odbyła się kolejna już impreza plenerowa w ramach projektu Mały Grant dofinansowanego z budżetu gminy Bielsko-Biała – „Śpiewaj i gotuj razem z nami” – kuchnia czeska. Spotkanie zostało zorganizowane na placu zabaw Agnieszka obok ulicy Liściastej.
W pierwszej części imprezy goście mieli okazje, by wspólnie pośpiewać przy wtórze akordeonu. Repertuar piosenek nawiązywał do czasów ich młodości co też dało szansę na „oderwanie się” od rzeczywistości, wprowadziło miłą atmosferę.
W drugiej części spotkania uczestnicy mieli okazję popróbować smaków kuchni czeskiej. Jako pierwsze została im zaserwowana zupa kminkowa, która okazała się być dużym zaskoczeniem dla współbiesiadników. Tą prostą, ale przede wszystkim niezwykle tanią zupę, przygotowuje się niezwykle szybko, a dodatkowo ma ona zbawienny wpływ na układ trawienny człowieka. Drugie z degustacyjnych dań nawiązywało bezpośrednio do tradycji Czech. Nie od dziś wiadomo, że państwo to każdemu kojarzy się przede wszystkim z knedliczkami, zatem i na tego typu imprezie, nie mogło ich zabraknąć – goście mogli zakosztować gulaszu z knedlem. Danie to okazało się strzałem z dziesiątkę, gdyż wszystkim bardzo smakowało.
Ponadto Filia Książnicy Beskidzkiej na Osiedlu Złote Łany  zorganizowała stoisko promujące kulturę i tradycję Republiki Czeskiej.  Ze względu na różnorodność materiałów promocyjnych, które dodatkowo można było darmowo pozyskać, cieszyło się ono bardzo dużą popularnością wśród biesiadników.
Poniżej kilka zdjęć z przebiegu niniejszego wydarzenia.