„Śpiewaj i gotuj razem z nami” – kuchnia ukraińska- relacja

W czwartek 8 września odbyła się kolejna już impreza plenerowa w ramach projektu Mały Grant dofinansowanego z budżetu gminy Bielsko-Biała – „Śpiewaj i gotuj razem z nami” -kuchnie świata. Tradycyjnie już skupiła ono mnóstwo osób z osiedla Złote Łany, a dokładnie około 50.
W pierwszej części spotkania goście mieli okazję, aby sobie „pośpiewać” przy wtórze akordeonu.
W repertuarze jak zwykle „królowały” piosenki biesiadne i góralskie z lat młodości seniorów.
W drugiej części imprezy współbiesiadnicy mieli okazję aby spróbować przygotowanych dań. Trzecie spotkanie z cyklu kuchnie świata, tym razem dotyczyło kuchni ukraińskiej. Kucharze z Beskidzkiego Klubu Kulinarnego po krótkim wprowadzeniu w tajniki niniejszej kuchni, przystąpili do degustacji dań. Jak można było się domyśleć pierwszym daniem serwowanym na imprezie był barszcz ukraiński.
Ta niezwykle pożywna i aromatyczna zupa bardzo smakowała współbiesiadnikom, co można było stwierdzić po ilości wydanych porcji. (wiele osób zażyczyło sobie dokładkę).
Drugie danie okazało się być dla gości sporą niespodzianką. Kucharze zdecydowali, że zaserwują babkę ziemniaczaną. Zapieczona tarcica ziemniaczana, kiełbasa i cebula, swoim smakiem przypominały tradycyjne, regionalne duszonki.

Ponadto Filia Książnicy Beskidzkiej na Osiedlu Złote Łany  zorganizowała stoisko gdzie można było spróbować swoich sił zdobienia techniką Decoupage. Tym razem goście mieli do dyspozycji szklane przedmioty tj. butelki i słoiki. Powszechnie wiadomo jednak, iż techniką tą można zdobić także inne powierzchnie min. drewno, plastik, ceramika, metal. Początkowo goście skupiali swoją uwagę jedynie na prezentowanych przez Panie pokazach. Po pewnym czasie kilka osób, jednak pokonało swoje opory i dołączyło do prezentujących. Efektem tych działań okazały się były piękne prace, które można obejrzeć w załączonych poniżej zdjęciach.

Poniżej kilka zdjęć z obu  wydarzeń.