Spotkanie świąteczne – zakończenie projektu

Spotkanie wigilijne dla seniorów z osiedla Złote Łany,  które co roku organizują Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany”,  Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany i Rada Osiedla odbyło się 18 grudnia 2017r.

Z roku na rok przybywa seniorów, którzy chcą wziąć udział w takim spotkaniu, w tym roku salę gimnastyczną udostępniła nam  Szkoła Podstawowa nr 33, przy ul. Łagodnej.

Nastrojowe dekoracje świąteczne przygotowali nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.

Udekorowaniem stołów i podawaniem potraw zajęli się nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej.

Pyszne domowe wypieki przygotowali specjalnie na tą okazję Pracownicy Firmy Ekosun Sp. z o.o.

W obsłudze spotkania pomagali wolontariusze Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany  harcerze z 28 Drużyny Starszoharcerskiej „Płomienny Świt”.

To było naprawdę miłe popołudnie, pełne ciepła, uśmiechów, śpiewu i życzliwości.

Zjawiło się ponad 170 seniorów i zaproszonych gości, którzy dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia. Pastorałki w wykonaniu Kapeli Góralskiej Dudoski wprowadziły wszystkich
w świąteczny nastrój.

Dziękujemy serdecznie całej rzeszy wspaniałych bezinteresownych ludzi, bez których przygotowanie takiego dużego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe.

Wielką satysfakcją napawa nas to, że dookoła jest tak wiele osób, które chętnie przeznaczają swój czas i chęci na rzecz innych.
Seniorzy z osiedla Złote Łany mają wokół siebie wiele serdeczności i życzliwości!

Spotkanie świąteczne było również zakończeniem projektu „Aktywny Senior 7” dofinansowanego z budżetu Gminy Bielsko-Biała.

W jego ramach zrealizowano ponad 80 spotkań integracyjno-edukacyjnych.

Uczestnicy projektu brali udział w cyklicznych zajęciach,  które cieszą się od lat dużym powodzeniem – przede wszystkim w spotkaniach integracyjnych, wspólnym śpiewaniu, zajęciach grupy teatralnej, imprezach plenerowych „Śpiewaj i gotuj razem z nami”.

W bieżącym roku pojawiły się nowe propozycje, które zyskały akceptację mieszkańców osiedla. Z dużym zainteresowaniem  seniorki odebrały warsztaty „Senior tworzy”, na których panie wspólnie tworzyły zdrowe,  ekologiczne kosmetyki i środki czystości, a także tworzyły „coś z niczego” dając nowe życie starym rzeczom. Powodzeniem cieszyły się również się: cykl działań dla najaktywniejszych seniorów – „ Strefa super aktywnego seniora”, gdzie można było nauczyć się tańczyć, popracować nad koncentracją i koordynacją ruchową oraz prelekcje „Mobilny senior” połączone z instruktażem ćwiczeń usprawniających aparat ruchowy. Ponadto seniorzy uczestniczyli  w  wycieczce autokarowej  i innych imprezach okolicznościowych.

Celem tego projektu była przede wszystkim poprawa jakości i poziomu życia osób starszych.