Wyprzedaż garażowa w Bielsku-Białej: rusza sezon takich akcji

Garażowe wyprzedaże w Bielsku-Białej aktywizują i integrują mieszkańców osiedla
a nawet dzielnicy. Najbliższe akcje zaplanowano w zbliżający się weekend na Złotych Łanach i Śródmieściu.

5565c46b7a2f3_gd
Garażowe wyprzedaże rozkręcili w Bielsku-Białej mieszkańcy Mikuszowic Śląskich w 2012 roku. Wtedy sąsiedzi skrzyknęli się i postanowili urządzić taką wyprzedaż. Odzew był niesamowity, przyszło bardzo dużo osób, a klienci mogli wybierać pośród ponad 20 stoisk.Śladem Mikuszowic Śląskich poszły inne dzielnice Bielska-Białej, a także okoliczne miejscowości.

Nic dziwnego – idea znana od dawna w Szwecji i Holandii szybko przyjęła się. Każdy przecież ma w domu rzeczy, które nie są mu już potrzebne, ale żal je wyrzucić. Takie rzeczy właśnie warto przynieść
na sąsiedzką, garażową wyprzedaż i spróbować sprzedać za niewielkie pieniądze.W najbliższą sobotę 30 maja kolejną wyprzedaż garażową organizuje Rada Osiedla Śródmieście. Wyprzedaż odbędzie się na boisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego (ul. Grota Roweckiego 5). Każdy uczestnik sam musi zadbać os woje stoisko, które po zakończeniu akcji powinien posprzątać. Wyprzedaż garażowa w Śródmieściu potrwa od 10.00 do 14.00. Więcej informacji pod nr tel. 501-367-067. Ale uwaga! W razie deszczowej pogody wyprzedaż zostanie odwołana.

Z kolei w niedzielę 31 maja garażowa wyprzedaż zostanie zorganizowana w osiedlu Złote Łany. Będzie to druga edycja – pierwsza odbyła się w niedzielę 26 kwietnia. Zorganizowana przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Złote Łany” i Fundację Aktywności Społecznej Złote Łany spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Na stanowiskach można było kupić przeróżne przedmioty – ubrania, buty, biżuterię, zabawki, książki i wiele, wiele innych rzeczy.

Niedzielna wyprzedaż na Złotych Łanach odbędzie się na terenie Centrum Handlowo-Usługowego przy ul. Jutrzenki pomiędzy Spółdzielczym Centrum Kultury „Best” a remontowana częścią pawilonu (od nr 18 do nr 22).

Więcej informacji pod nr tel. 33/499-08-06. W okresie letnim (czerwiec, lipiec, sierpień) wyprzedaże będą organizowane na tym samym terenie zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca.

Źródło:http://bielskobiala.naszemiasto.pl/artykul/wyprzedaz-garazowa-w-bielsku-bialej-rusza-sezon-takich-akcji,3401615,art,t,id,tm.html  2015-05-27