VII edycja Pikniku „Bądź zdrów” za nami

W niedzielę, 10 sierpnia, mieszkańcy osiedla Złote Łany mogli po raz siódmy wziąć udział
w Pikniku „Bądź zdrów”, imprezie łączącej edukację i promocję zdrowia z dobrą zabawą. Wszystkie osoby zainteresowane stanem swojego zdrowia, mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań w pierwszej części Pikniku, w trakcie bloku medycznego. W jego ramach przeprowadzono  badania poziomu cukru, ciśnienia, pojemności płuc,  wysycenia hemoglobiny tlenem, słuchu oraz okulistyczne. Uczestników Pikniku konsultowali: lekarz rodzinny, diabetolog, nefrolog i ortopeda. Dodatkowo skorzystać można było z porad dietetyka oraz rehabilitanta. Osobno prezentowała się Grupa Ratownictwa PCK u której przez cały dzień można było uczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy.

Po tej części przyszedł czas na rozrywkę. Program artystyczny rozpoczął się o godz. 15-tej występem Kapeli Góralskiej DUDOSKI, zaraz później mieliśmy okazję słuchać dobrej muzyki
w wykonaniu zespołu muzyczno-wokalnego MISTY. Dzięki SAIDA Dance Academy  mogliśmy podziwiać egzotyczne piękno tańców orientalnych, zaś landê CAPOIERA zaprezentowała nam sztuki walki wywodzące się z Brazylii i Afryki. Poza główną sceną przygotowano pokaz makijażu AVON, gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego, które to cieszyły się szczególnym zainteresowaniem wśród najmłodszej części uczestników tegorocznego Pikniku.

Karmiciele i sympatycy bezdomnych zwierząt mieli możliwość  skorzystania z porad
lek. wet. Wojciecha Toczka.

Organizatorzy, czyli Spółdzielnia Mieszkaniowa Złote Łany i Fundacja Aktywności Społecznej Złote Lany zapewnili jeszcze jedną atrakcję: pyszną grochówkę za jedną złotówkę.

W ramach Pikniku , na Bazarze na Złotym , przygotowano również specjalne spotkanie dla seniorów. W jego trakcie, przy poczęstunku sponsorowanym przez Hipermarket Real, mogli oni podziwiać występ Kapeli Góralskiej DUDOSKI. Szczególnymi gośćmi byli przedstawiciele Policji oraz Straży Pożarnej, którzy w ramach dyskusji z naszymi seniorami przybliżyli im zasady bezpieczeństwa. Fizjoterapeuta przybliżył seniorom znaczenie prowadzenia aktywnego trybu życia w tej grupie wiekowej. Zapoznał licznie przybyłych seniorów z formami uczestnictwa ludzi starszych w kulturze fizycznej, jakimi są ćwiczenia fizyczne, sport, turystyka, rekreacja i rehabilitacja ruchowa, zarówno podejmowane spontanicznie, jak i w sposób zorganizowany.

Reasumując ,sądzimy iż w trakcie trwania całego  Pikniku pojawiło się ok.1000 osób.

W czasie imprezy przeprowadzona została zbiórka publiczna, na rehabilitację 17-letniego Dawida, mieszkańca osiedla Złote Łany. Dzięki Państwa hojności udało się nam zebrać 1552,75 zł.

Równocześnie trwała zbiórka publiczna, z której środki w kwocie 222,92 zł przeznaczone zostaną na leczenie bezdomnych zwierząt.

Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy za pomoc  współorganizatorom Pikniku. Oto oni:

Bazar na Złotym ul. Jutrzenki 35, NZOZ Przychodnia Sportowo-Rehabilitacyjna „ZDROWIE” St. i K.PTAK  w Bielsku-Białej,  Centrum Dializ Fresenius Ośrodek Dializ nr 24 w Bielsku-Białej,  OPTYK Bezpłatne komputerowe badanie wzroku – Bazar na Złotym, Stowarzyszenie „Twoje Zdrowie” w Bielsku-Białej, Chrześcijańska Służba Charytatywna w Skoczowie, BTS Rekord, Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała, AUDIOBUS WIDEX Bezpłatne badanie słuchu, landê Capoeria  Bielsko-Biała,  SAIDA Dance Academy, Przychodnia Weterynaryjna Toczek Wojciech.

Dziękujemy również naszym sponsorom:

METRONA POLSKA Pomiary i Rozliczenia Sp. z o.o. O/Katowice, Fiat Auto Poland, Hipermarket Real. Bielsko-Biała ul Leszczyńska 20, DROTEX ZRB-P Ryszard Wnętrzak, SKAMIL PHU Bielsko-Biała, ZUW-DAR Dariusz Greń, UNIQA TU SA, INSTALCO Marek Ćwiękała, IZOLBUD Franciszek Nycz,  ZRB Krzysztof Matejczyk, FUO Mirosław Olearczyk, PUH Grzegorz Kalinowski, URB Rafał Górny, EDEN Sklep zoologiczny, DECORIO Meble i akcesoria IKEA, DOMOWA WĘDZARNIA Kapustka Jacek Duraj Krystian, Sklep MODET – K. Olecka, Sklep „Nie tylko po 4 zł”, Sklep Zielarsko-Medyczny ARNIKA, Kino HELIOS Bielsko-Biała, Sklep Jarosz Bielsko-Biała ul. Łagodna 17, Sklep Ekologiczny „EKOŚ”, Lajkonik Snacks GmbH Sp. k., „DŹWIG-SERWIS” Janusz Bachrach, BOLO Sklep Wielobranżowy, Salon Fryzjerski Avanti, Krawiectwo Maria Jolanta.