Wielkanocne Warsztaty Rękodzieła „Z tradycją za pan brat”

 W sobotę, 24 marca 2018r. w godzinach od 11:00 do 19:00 w Centrum Handlowym GEMINI PARK organizacje pozarządowe z Bielska-Białej oraz subregionu południowego województwa śląskiego miały okazję zaprezentować się mieszkańcom naszego miasta i odwiedzającym je gościom podczas kolejnej edycji Targów Ekonomii Społecznej zorganizowanych tym razem pod hasłem „Z TRADYCJĄ ZA PAN BRAT – VI PIKNIK ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH”.

Na stoiskach można było zapoznać się również z dorobkiem oraz programem działania organizacji pozarządowych  zajmujących się różnorodną tematyką m.in. edukacją, kulturą i sztuką, sportem, turystyką, a także ochroną zdrowia i pomocą społeczną.

Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany prezentowała na stoisku z rękodziełem ozdoby wielkanocne własnoręcznie wykonane przez panie z grupy „Świat robótek ręcznych”. Oprócz oryginalnych pisanek można było kupić biżuterię z koralików i wyroby szydełkowe, a także wykonać samodzielnie pisankę pod kierunkiem naszych artystek.

Seniorki z grupy teatralnej zaprezentowały specjalnie na tą okazję przygotowany satyryczny program artystyczny o życiu kobiet po 40-tce.

Piękno zwyczajów trwa i przechodzi na kolejne pokolenia.