Wigilia na Złotych Łanach

W dniu 17 grudnia, w Spółdzielczym Centrum Kultury Best odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne dla seniorów z osiedla Złote Łany, zorganizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Złote Łany”, Fundację Aktywności Społecznej Złote Łany i Radę Osiedla.

Seniorzy z naszego osiedla chętnie biorą udział w tym wydarzeniu – zaproszenia znikają co roku w ciągu kilku dni. Bardzo żałujemy, że nie możemy gościć więcej seniorów, jednak piękna sala SCK BEST nie jest w stanie pomieścić więcej niż 180 osób. Przygotowanie wigilii na tyle osób to dosyć pracochłonny proces, w który zaangażowanych jest mnóstwo osób. Dziękujemy im za to! Jednak najcenniejsze w tym wysiłku organizacyjnym jest to, że możemy wspólnie zrobić coś dla najstarszej grupy mieszkańców osiedla.

Patrząc jak świetnie się bawią na osiedlowej wigilii, z jaką radością przychodzą spotkać się w swoim gronie, pośpiewać wspólnie kolędy – mamy prawdziwą satysfakcję i poczucie, że zrobiliśmy razem coś cennego, ważnego, dla innych ale i dla siebie. Nasza wigilia jest jeszcze bardziej uroczysta, dzięki obecności specjalnych, ważnych dla naszej społeczności, gości – byli z nami przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ksiądz Proboszcz z Parafii św.Józefa, Dyrektor Biura Pani Senator Agnieszki Gorgoń-Komor, Rada Osiedla Złote Łany, przedstawiciel policji – Szef dzielnicowych z komisariatu na Składowej, Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni i Fundacji. Udział tych znamienitych gości był ważny nie tylko dla nas, organizatorów,  doskonale widzimy, że i nasi seniorzy cenią sobie bardzo obecność tak ważnych gości, ponieważ daje im to poczucie, że są ważną częścią społeczności osiedla. Świąteczny klimat powstał sam – zarówno dzięki pięknie przystrojonej przez pracowników SCK BEST sali, jak i wspaniałemu koncertowi zespołu Dudoski. Spotkanie na pewno na długo zapisze się w pamięci uczestników.