Przeszkoleni wolontariusze

21 października 2011 roku w Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany odbyły się warsztaty z zakresu rozwoju umiejętności psychospołecznych.

Warsztaty skierowane były zarówno do młodzieży jak i do osób dorosłych chcących zostać wolontariuszami. Szkolenie poprowadziła trenerka – Agnieszka Maj, na co dzień pracująca w Stowarzyszeniu Teatr Grodzki. Wolontariusze poznali zasady skutecznej komunikacji obejmującej aktywne słuchanie, zadawanie pytań, nadawanie komunikatu „Ja”, parafrazowanie. Nauczyli się asertywności czyli sztuki odmawiania i wyrażania swojego zdania bez obrażania innych osób.

Pozyskane umiejętności z pewnością przydadzą się uczestnikom warsztatów do lepszego pełnienia funkcji wolontariusza.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Poczuj siłę wolontariatu” dofinansowanego z budżetu Gminy Bielsko-Biała.