Wycieczka do Centrum Rehabilitacji

W dniu 15 października Fundacja Aktywności Społecznej zorganizowała dla seniorów z osiedla Złote Łany wycieczkę do  Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki w Porąbce. Wyjazd był możliwy dzięki  długoletniej współpracy między Fundacją Aktywności Społecznej Złote Łany a Fundacją Trivita. Misją Centrum TriVita jest realizowanie rehabilitacji w obszarze neurologicznym, przeciwobrzękowym i ortopedycznym. Od 2016 roku Centrum TriVita jest certyfikowanym ośrodkiem dla osób z chorobą Huntingtona.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały proste ćwiczenia, które powinien wykonywać każdy senior. Celem każdej aktywności fizycznej uprawianej regularnie jest zwolnienie procesów starzenia się oraz utrzymanie sprawności funkcjonalnej. Ponadto podczas wysiłku, wydzielane są endorfiny, które poprawiają samopoczucie oraz działają przeciwbólowo.