Zbadaj się i pomóż Dawidowi

Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad medycznych, ale też pomóc finansowo ciężko choremu nastolatkowi. W Bielsku-Białej po raz 7. odbędzie się piknik „Bądź Zdrów”.
Na osiedlu Złote Łany organizuje go spółdzielnia mieszkaniowa oraz Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany. „Największym powodzeniem cieszą się konsultacje lekarskie. W zeszłym roku skorzystało z nich kilkaset osób”- mówi Jola Bogusz z fundacji. Przychodzą przede wszystkim seniorzy. Posłuchajcie. Blok medyczny rozpocznie się przed południem (o godz. 10:00) i potrwa 4 godziny. Zamknie go pokaz udzielania pierwszej pomocy. Po południu będzie już część czysto rekreacyjna- występ kapeli góralskiej Dudoski i zespołu Misty. Będą m.in. pokazy tańca orientalnego, sztuki walki, psy z miejskiego schroniska dla zwierząt oraz mnóstwo gier i zabaw dla dzieci oraz grochówka za złotówkę. Bawiąc się będzie można pomóc ciężko choremu mieszkańcowi os. Złote Łany. 17-letni Dawid urodził się z przepukliną oponowo- rdzeniową, która spowodowała niedowład nóg. Chłopak ma wszczepioną zastawkę komorowo- otrzewną, cierpi na przewlekłą niewydolność nerek. Ostatnio jego stan pogorszył się. „Dotychczas mógł samodzielnie pracować na komputerze. Niestety, w wyniku infekcji stracił sprawność rąk, nie jest w stanie pisać na klawiaturze”- mówi Piotr Lorańczyk z Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany. Na pikniku będzie prowadzona zbiórka na rehabilitację Dawida. Co ciekawe, każdy kto dołoży się do tego otrzyma prezent od jednego ze sponsorów pikniku. Będą to bilety do kina, zdrowa żywność, czy artykuły wyposażenia domu. 7. Piknik Bądź Zdrów odbędzie się w najbliższą niedzielę na os. Złote Łany- terenach rekreacyjnych obok placu Zabaw Agnieszka i wzdłuż ul. Liściastej.

Źródło: Radio Bielsko, Magda Fritz, 05.08.2014
www.radiobielsko.pl/news/22292-Zbadaj-sie-i-pomoz-Dawidowi.html