Zintegrowana animacja społeczna – Fitness na ścieżce zdrowia w lipcu

W sobotę 4 lipca odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia fitness na ścieżce zdrowia, realizowane w ramach projektu „Zintegrowana animacja społeczna w Bielsku-Białej”. Zajęcia odbyły się w podziale na dwie tury z związku z ograniczeniami związanymi z epidemią. Zanim  Uczestniczki spotkały się „na żywo” na wspólnych ćwiczeniach, zajęcia odbywały się w domach. Nasze seniorki otrzymywały instruktaż na filmikach, papierowe książeczki z ćwiczeniami dla seniorów i korzystały z indywidualnych konsultacji telefonicznych udzielanych przez instruktorkę prowadzącą ten cykl zajęć.

A w sobotę znowu razem! Co prawda z zachowaniem dystansu społecznego i zasad bezpieczeństwa, ale mogłyśmy się pośmiać, porozmawiać i miło spędzić czas. Zaczęłyśmy od ćwiczeń rozciągających na placu rekreacyjnym i długiego spaceru po  bulwarach straceńskich. Pogoda dopisała znakomicie, wróciłyśmy zmęczone ale zadowolone.

Projekt pn.: „Zintegrowana animacja społeczna w Bielsku-Białej” realizowany w ramach priorytetu 9.1.2. Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego na lata 2014-2020 przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej w partnerstwie z Fundacją Aktywności Społecznej „Złote Łany” i Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym „Teatr  Grodzki”.