Zintegrowana animacja społeczna – Klub Integracji Społecznej w maju

Sytuacja epidemiologiczna znacząco wpłynęła na działalność Klubu na Złotych Łanach i sytuację Uczestników projektu „Zintegrowana animacja społeczna w Bielsku-Białej”.

Z powodu kryzysu wywołanego przez SARS-CoV-2 pracę mogą stracić nawet 3 miliony Polaków. Aktualnie wiele firm zawiesiło procesy rekrutacyjne w obawie o niepewną przyszłość. Świat pracy po koronawirusie będzie inny. W tej chwili wiele branż zwalnia, ale wiele też zatrudnia – głównie firmy świadczące usługi i sprzedające towary online – w tym sklepy pozwalające na zakupy w internecie. Monitorujemy sytuację na bieżąco – zależy nam aby nasi podopieczni byli dobrze przygotowani na zmieniającą się sytuację.

Mimo trudnej sytuacji oraz wprowadzenia zmian w organizacji, działalność KIS na Złotych Łanach w maju była kontynuowana. Kontakt z Uczestnikami projektu odbywa się zdalnie.  Organizujemy nowe szkolenia, monitorujemy sytuację Uczestników na stażach analizujemy sytuację prawną.

Projekt pn.: „Zintegrowana animacja społeczna w Bielsku-Białej” realizowany w ramach priorytetu 9.1.2. Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego na lata 2014-2020 przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej w partnerstwie z Fundacją Aktywności Społecznej „Złote Łany” i Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym „Teatr Grodzki”.