Zintegrowana Animacja Społeczna w Bielsku-Białej – „Senior tworzy” we wrześniu

Na zajęciach  pn. „Senior tworzy”  w ramach projektu „Zintegrowana animacja społeczna w Bielsku-Białej”, w dniu 12 września odbyły się warsztaty, na których uczestnicy poznawali zasady zdobienia kamieni.

Malowanie kamieni to terapia polegająca na pokrywaniu ich kolorami w różny sposób. Jest to jedna z zyskujących sobie ogromną popularność nowinek w dziedzinie zwalczania stresu.

Na dodatek może ona zaoferować wiele dodatkowych możliwości, jako że malowanie kamieni oferuje możliwość obcowania ze sztuką i przeżywania wspaniałych chwil. Warsztaty są okazją do poznania sąsiadów i spokojnych rozmów w miłym towarzystwie.

„Senior tworzy” to cykl warsztatów, których myślą przewodnią jest „tworzyć coś z niczego”. Celem zajęć jest integracja poprzez zabawę i wspólną pracę twórczą. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Instruktor dostarcza materiały do warsztatów, a po skończonej pracy można zabrać wykonane prace.

Na kolejnych zajęciach wszyscy fani ekologicznych mydełek mogli zapoznać się z techniką mydełek wyrabianych ręcznie z bazy glicerynowej.

Projekt pn.: „Zintegrowana animacja społeczna w Bielsku-Białej” realizowany w ramach priorytetu 9.1.2. Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego na lata 2014-2020 przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej w partnerstwie z Fundacją Aktywności Społecznej „Złote Łany” i Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym „Teatr Grodzki”.