Zintegrowana animacja społeczna w Bielsku-Białej – wycieczka na Górę Żar

W dniu 21 maja 2019 r seniorzy z osiedla Złote Łany pojechali na Górę Żar. Wycieczka została sfinansowana z funduszy UE.

Celem spotkania była aktywizacja seniorów do wspólnej zabawy i integracji poprzez uczestnictwo w atrakcyjnej imprezie wyjazdowej.

Uczestnicy dojechali do Międzybrodzia Bielskiego autokarem, a potem wjechali na szczyt góry kolejką linowo – terenową PKL.

Pogoda sprzyjała. Ze szczytu roztaczają się wspaniałe widoki na Beskidy i leżące u jej stóp jeziora: Międzybrodzkie i Żywieckie. To wyjątkowe miejsce w Polsce i niesamowita atrakcja dla turystów.

Uczestnicy pospacerowali po okolicy oraz otrzymali posiłek, gdyż stara prawda głosi, że górskie powietrze wzmaga apetyt.  Atmosfera była wspaniała, pogoda idealna na wycieczkę, uczestnicy w świetnych humorach…

Projekt pn.: „Zintegrowana animacja społeczna w Bielsku-Białej” realizowany w ramach priorytetu 9.1.2. Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego na lata 2014-2020 przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej w partnerstwie z Fundacją Aktywności Społecznej „Złote Łany” i Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym „Teatr Grodzki”.