Zintegrowana animacja społeczna w Bielsku-Białej – zajęcia muzyczne i teatralne

W ramach projektu „Zintegrowana Animacja Społeczna w Bielsku-Białej” we styczniu odbyły się zajęcia muzyczne i  teatralne.

Na pierwszych zajęciach omówiono repertuar do nowego projektu artystycznego – sentymentalnej podróży do lat 50 i 60 ubiegłego stulecia. Uczestnicy zajęć tym razem wzięli na warsztat repertuar popularnej bielskiej wokalistki Marii Koterbskiej. Jej piosenki nawet dzisiaj wzbudzają zachwyt nad doskonałym warsztatem, dykcją i niepowtarzalną barwą głosu.

Poniżej oryginalne nagranie z 1958 r

Na kolejnych zajęciach odbywała się nauka piosenek: „Wio koniku”, „Serduszko puka w rymie cza- cza” oraz „Do grającej szafy grosik wrzuć”.

Na zajęciach muzycznych panie uczą się tekstów do nowego programu na 2019 r. W styczniu jest to nauka piosenki ” U stóp Czantorii”.

Projekt pn.: „Zintegrowana animacja społeczna w Bielsku-Białej” realizowany w ramach priorytetu 9.1.2. Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego na lata 2014-2020 przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej w partnerstwie z Fundacją Aktywności Społecznej „Złote Łany” i Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym „Teatr Grodzki”.