„Zintegrowana Animacja Społeczna w Bielsku-Białej” – „Fitness na ścieżce zdrowia”

Pierwsze w tym roku spotkanie pt: „Zajęcia fitness na ścieżce zdrowia” realizowanego w ramach projektu Zintegrowana Animacja Społeczna w Bielsku-Białej miało miejsce 19 maja.
Mimo niepewnej pogody, po godzinie 13 niebo rozjaśniło się i na placu Kameleon zaświeciło słońce. Tak ładnej siłowni na świeżym powietrzu zazdroszczą ” Złotym Łanom ” inne osiedla w Bielsku Białej. Siłownia pełni ważną rolę w popularyzacji i rozpowszechnianiu idei zdrowego i aktywnego trybu życia. Stanowi również element integrujący mieszkańców osiedla.

Tematem spotkania był instruktaż i wyjaśnienie zasad korzystania z poszczególnych urządzeń i ich znaczenie dla kondycji zdrowia. Oprócz teorii, uczestnicy spotkania mogli wspólnie poćwiczyć na  przyrządach zamontowanych na placu.

Zajęcia prowadził dyplomowany instruktor, który niczym trener personalny pomógł dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń dla zgłaszających się Uczestników. Uzyskaną wiedzę Uczestnicy spotkania będą mogli wykorzystać przy późniejszych samodzielnych ćwiczeniach fitness. Zajęcia spotkały się z ciepłym przyjęciem i zainteresowaniem. Panie i Panowie bardzo chętnie i aktywnie wykonywali wszystkie ćwiczenia.

Kolejne zajęcia z fitnessu odbyły się w dniu 26 maja. Od godziny 9 do godziny 12 mieszkańcy osiedla „Złote Łany” ćwiczyli pod okiem instruktora  na placu Kameleon obok sklepu Tesco na Złotych Łanach.

Projekt pn.: „Zintegrowana animacja społeczna w Bielsku-Białej” realizowany w ramach priorytetu 9.1.2. Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego na lata 2014-2020 przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej w partnerstwie z Fundacją Aktywności Społecznej „Złote Łany” i Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym „Teatr Grodzki”.