Infomacja ZUS – Dyżur telefoniczny ZUS dla klientów

Dyżury telefoniczne ZUS dla mieszkańców Podbeskidzia

Oddział ZUS w Bielsku-Białej organizuje eksperckie dyżury telefoniczne 28 i 29 czerwca, w godz. od 11.00 do 14.00, dla mieszkańców Podbeskidzia. W poniedziałek (28 czerwca), będzie można uzyskać informację na temat wyjazdu ZUS do sanatorium, a wtorkowy (29 czerwca) dyżur dotyczyć będzie renty z tytułu niezdolności do pracy, renty socjalnej i świadczenia 500+ dla osób niesamodzielnych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych już od 25 lat prowadzi rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Jej celem jest przywrócenie zdolności do pracy osobom, które w następstwie choroby są zagrożone długotrwałą niezdolnością do pracy i jednocześnie rokują jej odzyskanie po przeprowadzeniu rehabilitacji. Pomimo że z wyjazdu do sanatorium z ZUS skorzystało wiele osób, wciąż jest grono ubezpieczonych, którzy o tym nie wiedzą.
Dlatego też:

8 czerwca (w poniedziałek), mieszkańcy Podbeskidzia, dzwoniąc pod nr tel. 33 825 24 24, w godz. od 11.00 do 14.00, będą mogli uzyskać informację, kto i kiedy może skorzystać z rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej, ile trwa taka rehabilitacja, jakie schorzenia jej podlegają, a także co obejmuje program rehabilitacji leczniczej.

Natomiast:
• 29 czerwca (we wtorek) w godz. 11.00 – 14.00, pod nr tel. 33 825 24 24, będzie można uzyskać informacje na temat świadczeń rentowych oraz świadczenia uzupełniającego 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Eksperci będą odpowiadać na pytania dotyczące, m.in. jakie warunki trzeba spełnić aby uzyskać rentę z tytułu niezdolności do pracy, od czego zależy wysokość renty, o czym trzeba powiadomić ZUS, jeśli pobiera się rentę z tytułu niezdolności do pracy, kiedy i na jakich warunkach można uzyskać rentę socjalną i kto może starać się o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego z ekspertami Oddziału ZUS w Bielsku-Białej 28 i 29 czerwca br., w godz. od 11.00 do 14.00, pod nr tel. 33 825 24 24.