XI Piknik „Bądź zdrów” za nami

XI Piknik „Bądź zdrów” organizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Złote Łany”
i Fundację Aktywności Społecznej Złote Łany, odbył się na terenach zielonych wokół Placu Zabaw Agnieszka i na ogródkach działkowych przy ulicy Liściastej w dniu 24 czerwca 2018r.
Założeniem i myślą przewodnią Pikniku jest propagowanie wśród mieszkańców osiedla zdrowego stylu życia oraz integracja mieszkańców poprzez wspólną zabawę.
Istotną częścią Pikniku „Bądź zdrów” jest część medyczna, na której mieszkańcy spotykają się ze specjalistami promującymi prozdrowotne zachowania. W tym roku mieszkańcy osiedla „Złote Łany” mogli skorzystać z 8 rodzajów badań, m.in. z badania oceny wieku serca, oceny stanu kości, a także z bezpłatnych konsultacji specjalistów: diabetologa, dietetyka, podologa, optometrysty, rehabilitanta, promotora zdrowia. W sumie podczas XI Pikniku „Bądź zdrów” wykonano około 500 bezpłatnych badań i konsultacji.

W ramach Pikniku odbyło się również spotkanie integracyjne dla seniorów
z osiedla, które powróciło na „stare” miejsce – „Bazar na Złotym”. Zgromadziło ono ok. 100 osób. Seniorzy spędzili czas przy poczęstunku i wspólnym śpiewie znanych i lubianych piosenek z akompaniamentem akordeonu.

Na placu Agnieszka świetnie bawiły się dzieciaki, pod opieką profesjonalnych animatorów zabaw dziecięcych. Było malowanie twarzy, zabawy z klanzą, bańki mydlane. Odbyły się liczne konkursy, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody sportowe m.in. plecaki, termosy i piłki. Obok trwał kiermasz i warsztaty rękodzieła artystycznego, podczas którego można było poznać technikę decoupage i sztukę układania kwiatów.

Popołudniową część Pikniku, zdominowały występy artystyczne, a za oprawę muzyczną odpowiadał DJ Schreq. W ramach części artystycznej odbyły się występy zespołu muzycznego „Raz, dwa”, „Zumba dance” oraz pokaz iluzjonisty Tomasza Soi. Dla rodzin z dziećmi zorganizowano gry i zabawy z nagrodami oraz pokaz tańca z ogniem Phoenix Poi Group.

Równolegle z boku sceny odbywała się zbiórka publiczna z atrakcyjnymi prezentami. Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać 1530 zł na rzecz podopiecznych Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany.
Podczas Pikniku Fundacja promowała idee wolontariatu. Wolontariusze pomagali mieszkańcom osiedla „Złote Łany podczas Pikniku udzielając informacji o trwającej imprezie, zachęcając do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji oraz organizatorom w obsłudze imprez.

W tym roku w organizacji pikniku pomogli nam:
Rada Osiedla Złote Łany,
Bazar na Złotym Katarzyna Thor,
Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki Trivita Porąbka k. Bielska-Białej,
Zakład Optyczny Marek Wach Bielsko-Biała Intermarche ul. Żywiecka 19a,
Klub Zdrowia Włodzimierz Pilch,
Poradnia Dobry Dietetyk – Justyna Cieślica,
Gabinet Podologiczny Podo Comfort,
Avon Cosmetics Polska sp. z o.o. Bielsko-Biała,
Obsługa cateringowa – „Po świecie kuchni” K. Cisek.
Imprezę zorganizowano dzięki pomocy finansowej:
METRONA POLSKA Pomiary I Rozliczenia Sp. Z O.O,
Zakład Usług Kominiarskich Suchy, Adamus,
PUH G. Kalinowski,
Zakład Remontowo-Budowlany K. Matejczyk

Projekt pn.: „Zintegrowana animacja społeczna w Bielsku-Białej” realizowany w ramach priorytetu 9.1.2. Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego na lata 2014-2020 przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej w partnerstwie z Fundacją Aktywności Społecznej „Złote Łany” i Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym „Teatr Grodzki”.