Zintegrowana animacja społeczna – XII Piknik „Bądź zdrów”

Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany”, Rada Osiedla Złote Łany wraz z Radnymi z IV Okręgu Rady Miejskiej Bielska-Białej: Januszem Okrzesikiem, Agnieszką Gorgoń-Komor, Szczepanem Wojtasikiem, Maksymilianem Prygą zapraszają mieszkańców osiedla w dniu 9 czerwca na XII Piknik „Bądź zdrów”.

Program tegorocznej imprezy, bogaty i bardzo atrakcyjny, jest jak zawsze podzielony na 2 części:

• medyczną, adresowaną wyłącznie do seniorów, rozpoczynającą się o godzinie 10.00. Jak zawsze oferujemy bezpłatne badania, takie jak: badanie poziomu cukru, ciśnienia,  komputerowe  badanie wzroku, badanie słuchu, palpacyjne badanie piersi, a także gęstości kości w kierunku osteoporozy, a ze względu na smog i związane z tym choroby będzie można zbadać objętość płuc i sprawdzić czy występują u nas symptomy schorzeń wynikające z zanieczyszczeń atmosferycznych. Po raz pierwszy proponujemy badanie znamion skórnych, które to ma szczególne znaczenie w diagnostyce czerniaka złośliwego. Na miejscu można będzie również skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji lekarza rodzinnego, kardiologa, dermatologa, optometrysty, audiologa, dietetyka, podologa, rehabilitantów i promotora zdrowia.
  • artystyczną rozpoczniemy  godzinie 14.00, a zakończymy o 19.00.Na początku będzie można zobaczyć prezentacje działań prowadzonych przez Spółdzielcze Centrum Kultury BEST i Parafię św. Józefa, potem wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wilkowic oraz zespół Pociąg Rock ‘n’Roll.

Od godziny 10.00  przygotowano liczne atrakcje dla dzieci  tj. spektakl teatralny, gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Od 16.00 rozpoczną się warsztaty rękodzieła artystycznego. Zapraszamy również do stoiska promującego wolontariat. W trakcie całej imprezy  tradycyjnie będziemy prowadzić zbiórkę publiczną, połączoną z atrakcyjnymi prezentami, wśród prezentów jest m.in. miejski rower dla dorosłych oraz piłka z podpisami bielskich siatkarek.

Piknik zakończy pokaz Teatru Ognia Teserrakt.

Projekt pn.: „Zintegrowana animacja społeczna w Bielsku-Białej” realizowany w ramach priorytetu 9.1.2. Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego na lata 2014-2020 przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej w partnerstwie z Fundacją Aktywności Społecznej „Złote Łany” i Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym „Teatr Grodzki”.