Spotkania integracyjne dla seniorów

Zapraszamy na kolejne spotkanie integracyjne dla seniorów odbywające się cyklicznie w każde wtorki w siedzibie Fundacji. Tym razem oprócz tradycyjnego już słodkiego poczęstunku będzie okazja poćwiczyć swój umysł i zdolności współpracy w grupie. Zadbają o to pracownicy Fundacji, którzy przygotowali na tę okoliczność szereg ćwiczeń intelektualnych, skojarzeniowych, integracyjnych bazujących na nowoczesnych zdobyczach psychologii z zakresu wykorzystywania własnego potencjału umysłowego jak i tradycyjnych harcerskich rebusach i grach zespołowych. Spotkania te są świetną okazją do wymiany informacji kulturalnych i poznawania oferty lokalnie działających klubów osiedlowych kultywujących aktywny tryb spędzania czasu. Dzięki takiej wymianie informacji część spotykających się u nas seniorów miało okazję uczestniczyć w koncercie muzyki poważnej oraz występie znanego Kabaretu Mumio odbywające się w Miejskim Centrum Kultury w Bielsku Białej. Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek do udziały w spotkaniu!

Wkrótce ruszą wspólne wędrówki piesze z wykorzystaniem popularnej techniki rekreacyjnej nordic walking (marsz z wykorzystaniem specjalnie przystosowanymi kijami). Wędrówki te są jednak uzależnione od warunków pogodowych. Informację będziemy zamieszczać stosunkowo wcześniej przed planowaną wyprawą na stronie internetowej.

Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu Gminy Bielsko – Biała