Akcja Podziel się posiłkiem: w Bielsku-Białej zebrano prawie 2,5 tony!

Ponad 2400 kg żywności zebrano podczas akcji „Podziel się posiłkiem” w Bielsku-Białej. Piątek i sobotę (3 i 4 października) prowadziły ją Spółdzielnia Mieszkaniowa Złote Łany oraz Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany w partnerstwie ze Śląskim Bankiem Żywności.

Akcja Podziel się posiłkiem w Bielsku-Białej

Spółdzielnia Mieszkaniowa Złote Łany oraz Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany w partnerstwie ze Śląskim Bankiem Żywności zebrały w Hipermarkecie Real przy ul. Leszczyńskiej 20, sklepie Biedronka przy ul. Żywieckiej 115 oraz w supermarkecie Tesco przy ul. Jutrzenki 12 ponad 2400 kg żywności.
– Jednocześnie zbiórka w Hipermarkecie Real może się poszczycić najlepszym wynikiem ze wszystkich placówek handlowych w całym województwie śląskim – informuje Joanna Edelman, szefowa Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany.
Dodaje, że tak dobre wyniki tegorocznej akcji „Podziel się posiłkiem” w Bielsku-Białej są efektem wyjątkowej życzliwości klientów sklepów, hojnie wspomagających ubogie dzieci, a także bardzo dobrej współpracy z dyrekcjami i wszystkimi pracownikami. Przede wszystkim to efekt pracy niezawodnych wolontariuszy z LO nr 8 im. H. Chrzanowskiej, LO im. M. Kopernika, LO im. A. Asnyka oraz z Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego. Zebrane artykuły spożywcze, po przesortowaniu trafią do rodzin z dziećmi, wytypowanymi przez szkoły i przedszkola z osiedla Złote Łany.

Źródło: Dziennik Zachodni, 07.10.2014