Bielszczanie hojni przed świętami

Bielszczanie hojni przed świętamiPonad 4,2 tony artykułów spożywczych zebrano w miniony weekend w Bielsku-Białej podczas świątecznej zbiórki żywności. W partnerstwie ze Śląskim Bankiem Żywności organizowały ją Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Złote Łany. Przez trzy dni wolontariusze zbierali żywność w 6 sklepach na osiedlu Złote Łany i w sąsiedztwie. Jak mówi Joanna Edelman, szefowa fundacji, zebrano podobną ilość, jak w minionym roku.
– Chcemy, to co zawsze powtarzamy, budować pewną solidarność społeczną wśród mieszkańców tego samego rejonu. To ma duże znaczenie, przekłada się to na wyniki zbiórek – zapewnia Joanna Edelman.
Akcja nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie wolontariuszy, uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, VIII Liceum Ogólnokształcącego im. H. Chrzanowskiej, Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego i Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. A. Asnyka. Ich działania koordynowali dorośli wolontariusze. To jednak nie koniec pracy. Zebrane artykuły trafią do osób potrzebujących z osiedla Złote Łany, podopiecznych fundacji Aktywności Społecznej.– Myślę, że uda nam się zrobić około 400 paczek – mówi Edelman. FRI

Źródło: Kurier Radia Bielsko, 04.12.2014