BOŻONARODZENIOWA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

BOŻONARODZENIOWA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2023

W grudniu, jak co roku nasza Fundacja wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową Złote Łany zorganizowały Bożonarodzeniową Zbiórkę Żywności dla samotnych, starszych i schorowanych mieszkańców osiedla Złote Łany, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji finansowej. Celem zbiórki było dotarcie do jak największej liczby osób potrzebujących, tak aby wesprzeć ich pomocą żywnościową. Tym razem zbiórka odbywała się w dniach 1-2 grudnia w sklepach Netto (ul. Jutrzenki 12) oraz Bi1 (ul. Leszczyńska 20, Gemini Park). Ponadto wsparło nas C.H. Gemini Park przekazując oleje i konserwy mięsne oraz hipermarket Auchan, który przygotował gotowe paczki dla podopiecznych Fundacji. Dzięki wieloletniej, zgodnej oraz przynoszącej pozytywne efekty współpracy z C.H. Gemini Park, hipermarketem Auchan oraz sklepem Netto będziemy mogli przygotowywać świąteczne paczki.

Podczas trwania zbiórki każdy zainteresowany jej  wsparciem w trakcie zakupów mógł zostawić
w koszach żywność długoterminową, taką jak: makaron, ryż, oleje, konserwy, mąkę czy cukier.
Cała akcja wywarła pozytywny odzew i sprawiła, że ludzie zaangażowali się w nią i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Miło jest widzieć, że społeczeństwo mimo obecnie trudnych czasów potrafi dzielić się z innymi i przekazać cząstkę dobra oraz świątecznego ducha.

Zbiórka w sklepach zakończyła się powodzeniem i łącznym wynikiem niemal 800 kg zebranej żywności. Akcja była prowadzona przez niezawodnych, zawsze otwartych na pomoc wolontariuszy
z LO VIII im. H. Chrzanowskiej. Im, jak i ich opiekunom serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania przekazujemy Kierowniczce Okręgu nadzorującej działalność wszystkich placówek Netto w Bielsku-Białej. Dzięki jej osobistej trosce i zaangażowaniu się w zbiórkę dla ubogich seniorów z osiedla Złote Łany, udało się uzyskać niemal pół tony różnorodnych i atrakcyjnych artykułów spożywczych.

Podziękowania kierujemy również do kierownictwa i personelu sklepów, którzy umożliwili zorganizowanie zbiórki.

Nie zapominamy również o hojności osób, które wsparły zbiórkę. Serdecznie dziękujemy za każde okazane wsparcie!

Mała rzecz, a wielka radość, która sprawi, że każdy ponownie poczuje magię Świąt Bożego Narodzenia.