„Czy można cieszyć się świętami gdy doskwiera głód?”- przedświąteczna zbiórka żywności

„Czy można cieszyć się świętami gdy doskwiera głód?”

Pod takim hasłem Banki Żywności organizują ogólnopolską Świąteczną Zbiórkę Żywności.

W Bielsku-Białej taką zbiórkę, we współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności, organizuje Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany.

W dniach 7, 8, 9 grudnia wszystkich którzy chcą podzielić się świątecznymi zakupami, zapraszamy do placówek handlowych:

• Real (Gemini) ul. Leszczyńska 20
  • Biedronka, ul. Żywiecka 115
  • Tesco, ul. Jutrzenki 12
  • Lewiatan, ul. Żywiecka 95
  • Jarosz, ul. Łagodna 17
  • Euro, ul. Lenartowicza 20

W tych sklepach przy specjalnie oznakowanych koszach, czekać będą wolontariusze z ulotkami, którzy serdecznie podziękują za każdą przekazaną rzecz.

Z zebranej żywności zostaną przygotowane świąteczne paczki, które trafią do potrzebujących takiej pomocy.

W zbiórce pomaga Fundacji rokrocznie około 200 wolontariuszy.

Są to w większości uczniowie bielskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

„ Tyle złego mówimy o współczesnej młodzieży. My chcemy pokazać pozytywny przykład, jakim niewątpliwie jest pomoc wolontariuszy w świątecznej zbiórce. Przez 3 dni nie siedzą  przed komputerem ani telewizorem, tylko pomagają zbierać żywność dla najuboższych, a to o czymś świadczy” – mówi Joanna Edelman – Prezes Fundacji, która jako jedyna w Bielsku-Białej współpracując z Bankami Żywności prowadzi takie zbiórki.

Tylko w ubiegłym roku zebrano około 5 ton żywności, z których przygotowano kilkaset paczek.

Zapraszamy serdecznie do włączenia się w akcję.