Dzień Sąsiada

Pierwsze spotkanie organizowane w ramach cyklu „Dzień Sąsiada”  za nami. Nasz niebieski namiot rozłożony obok Placu Agnieszka odwiedziło ok 20 osób.

Rozmawiając przy ciastku i kawie z gośćmi próbowaliśmy dowiedzieć się co ich najbardziej interesuje, co byłoby najbardziej potrzebne i przydatne. Nasi rozmówcy podkreślali fakt, iż często nowi sąsiedzi którzy później zamieszkali w bloku do dzisiaj nie nawiązali z nimi żadnego kontaktu, z żalem stwierdzali,
iż nieczęsto nawzajem się odwiedzają i właściwie ich kontakty ograniczają się do pozdrowień na klatce schodowej. To spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń i informacji np. związanych
z funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych w blokach. Dało nam również możliwość do przedstawienia naszych nowych propozycji i zaproszenia do wzięcia w nich udziału.

Chcemy, aby „Dzień Sąsiada” na trwałe wpisał się do świadomości mieszkańców naszego osiedla, jednak aby tak się stało, niezbędna jest inicjatywa nas samych, Mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej Złote Łany. Pamiętajmy, nawet jeśli teraz nie potrzebujemy pomocy lub wsparcia, w przyszłości rozwiązanie naszych problemów może odnaleźć się w lokalnej społeczności. „Dzień Sąsiada” może być także doskonałym narzędziem do wpływania na otaczającą nas przestrzeń, przecież nikt nie wie lepiej niż my sami, co trzeba zmienić i jakie problemy nas dotykają.

Kolejne spotkania odbędą się 08.10.2015 od 1500 do 1800  na Placu Kameleon, oraz 22.10.2015 od 1500 do 1800  na ul. Siewnej obok Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Viva –Med”  S.C.