Nowy rok – nowe siły

W Nowym 2012 Roku pragniemy podzielić się ze wszystkimi najlepszymi życzeniami, aby kolejne miesiące upływały w zdrowiu, determinacji i były zawsze wieńczone samymi sukcesami!

Tego życzymy również sobie, ponieważ z nowymi siłami i nowymi zamiarami rusza także wolontariat osiedlowy. Grupa Wolontariuszy, których udało nam się pozyskać w ramach programu „Poczuj siłę wolontariatu” skupia około 25 osób ludzi młodych i bardzo chętnych, żeby pomagać dla własnej satysfakcji i uciesze naszych podopiecznych. Dlatego też kierujemy do mieszkańców osiedla Złote Łany prośbę, aby zgłaszały się do nas osoby bezpośrednio potrzebujące wsparcia lub rodziny i znajomi osób, które wiedzą, że moglibyśmy komuś pomóc w ramach naszych działań. Obecnie nasi wolontariusze pomagają głównie osobom samotnym, starszym, niepełnosprawnym lub dzieciom w tym, aby ich czas stał się trochę bardziej atrakcyjniejszy niż dotychczas. Oferują swoje towarzystwo oraz czas wolny po to aby raz w tygodniu odwiedzić naszych podopiecznych, spędzić z nimi czas, pomóc w porządkach domowych, zrobić zakupy, udzielić korepetycji itp.

Ogromnie cieszymy się, że grupa wolontariuszy osiągnęła taka liczbę i jest chętna do pomagania. Wyrażamy nadzieję na rozpoczęty rok, że stale będzie się ona powiększać, a wraz z nimi grono naszych wdzięcznych podopiecznych.