Okuliści dla Afryki

25 stycznia b.r Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany zorganizowała spotkanie

 

Okuliści dla Afryki

„Z potrzeby serca oraz chęci niesienia pomocy”.

 

 

 

Podczas spotkania Pani Agnieszka Lembowicz– optometrystka
z Kliniki Okulus w Bielska-Białej,  opowiedziała o doświadczeniach lekarzy- wolontariuszy, leczących wzrok dzieci w Afryce.

 

Głównym celem  akcji jest badanie wzroku dzieci w Afryce, gdzie jak wiadomo warunki życia są bardzo trudne. Rzeczywistość jest często o wiele gorsza od przekazów medialnych i wiedzy z filmów, na podstawie których budujemy swoje wyobrażenie o życiu na tym kontynencie.

Głód, choroby, brak leków, wody i pożywienia, cierpienie – to codzienność mieszkańców Afryki.

Z powodu trudnej sytuacji gospodarczej i społecznej, poziom opieki medycznej stoi na bardzo niskim poziomie. W dużej części kontynentu takiej opieki nie ma w ogóle. Większość dzieci nigdy nie miała kontaktu z lekarzem, a o badaniu oczu mało kto słyszał. Z potrzeby serca oraz chęci niesienia pomocy najmłodszym postanowiliśmy, że w miarę swoich możliwości, postaramy się zmienić tę sytuację – mówi pomysłodawczyni akcji dr Iwona Filipecka.

 

Nasza Fundacja, w związku z tą akcją, organizuje zbiórkę starych okularów.  Jeśli więc masz             w domu niepotrzebne okulary, przynieś je do nas koniecznie. Okulary zostaną wręczone potrzebującym dzieciom z Kamerunu. Można także przynieść pojedyncze szkła. Ubogie dzieci Kamerunu mogą dzięki temu liczyć na okulary, które pozwolą im widzieć i uczyć się.

 

Zachęcamy także do Adopcji serca, gdzie osoby prywatne, grupy osób, oraz całe szkoły mogą adoptować dziecko, któremu finansują szkołę, opiekę oraz posiłki podczas nauki. Miesięczny koszt takiej adopcji to 50 zł. Szczegóły na stronie:

http://www.dzieciafryki.com/adopcja-serca.html