Paczki świąteczne dla seniorów

Paczki świąteczne dla seniorów z osiedla Złote Łany jednak będą! Nasza prośba o pomoc dla seniorów spotkała się z wielką życzliwością i błyskawicznym odzewem, co jest szczególnie cenne w obecnej sytuacji, kiedy wszystkie wysiłki skierowane są na powstrzymanie epidemii i walce z nią. Wolontariusze i pracownicy Fundacji przygotowali 100 paczek dzięki znaczącemu finansowemu wsparciu Gemini Park, głównego sponsora tej akcji, Hipermarketu Auchan w Bielsku, Spółdzielni Mieszkaniowej Złote Łany a także dzięki wsparciu Parafii Św. Józefa i Parafii Chrystusa Króla na Leszczynach.

W tych trudnych dniach okazało się, że w pozyskaniu żywności możemy liczyć na osobiste zaangażowanie wspaniałych osób – Pana Marcina Ochmańskiego z Gemini Park, który ogarnął logistycznie dowóz żywności z Gemini, pomagał nam przygotować paczki i zadeklarował pomoc w rozwiezieniu do seniorów, Pani Katarzyny Wandzel z Auchana – zawsze otwartej na współpracę, radnego Maksa Prygi, który koordynuje wsparcie ze strony obu parafii, a poza tym pomaga codziennie w szerokim wymiarze – robiąc zakupy, dowożąc seniorom leki, żywność i reagując żywiołowo i niezwykle skutecznie na wszelkie nasze potrzeby i wołania o pomoc. Zgłosiła się również grupa wspaniałych osób chętnych do pomocy w rozwożeniu paczek i zakupach dla seniorów – im również chcemy gorąco podziękować. Dzięki nim seniorzy dostaną paczki pod drzwi. Możemy śmiało powiedzieć, że jako społeczność zdajemy egzamin z organizowania oddolnej pomocy dla naszych słabszych mieszkańców.