Podsumowanie tygodnia (8-12.05.2023 r.)

W ramach wtorkowych zajęć (9. marca) nasi seniorzy udali się na seans do kina Helios w galerii handlowej Sfera.
„Śmierć Wyspy” to film dokumentalny, dotyczący zjawiska tzw. wyspy językowej, jaka istniała w Bielsku w okresie przed II wojną światową, która przerwała wiekową wielokulturowość miasta. Prace nad tym filmem trwały kilka lat, w tym czasie jego twórcy prowadzili wywiady z Polakami, Niemcami, którzy zostali zmuszeni po II wojnie światowej do opuszczenia Bielska, a także z przedstawicielami społeczności żydowskiej. Film opatrzony jest również komentarzami historyków Jacka Proszyka i Jacka Kachela.
(źródło: https://bbfan.pl/artykul/smierc-wyspy–film/1419911 )

Na środowych zajęciach ,,Pracowni na Złotych” w ramach projektu Aktywny Senior IX, nasze Panie kontynuowały indywidualną pracę nad swoimi poprzednimi robótkami. Wśród wytworów Pań znalazły się m.in. koszyki wykonane ze sznureczków.

Piątkowe zaś zajęcia pod okiem naszej instruktorki, Pani Anety Rawskiej, skupiły się na likwidacji rwy kulszowej i poprawnym rozciągnięciu mięśni. Ćwiczenia wykonywane były na matach oraz krzesłach, a seniorki do dyspozycji miały również inne sprzęty do ćwiczeń.

Dodatkowo w tym tygodniu na jednej z naszych tablic korkowych zawisła nowa gazetka pokazująca postępy naszego projektu ,,Aktywny Senior IX”


Projekt jest dofinansowywany ze środków Miasta Bielsko-Biała