Ponad cztery tony żywności na święta

Sukcesem zakończyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, jaka trwała w sześciu bielskich sklepach. Zebrano ponad cztery tony produktów.

Ponad cztery tony żywności na święta

Świąteczną Zbiórkę Żywności w Bielsku-Białej prowadziły Fundacja Aktywności Społecznej „Złote Łany” i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany” w partnerstwie ze Śląskim Bankiem Żywności. Zebrano dokładnie 4241 kg artykułów spożywczych. Zbiórka żywności w Bielsku-Białej prowadzona była w sześciu sklepach znajdujących się na terenie lub sąsiadujących z terenem osiedla Złote Łany. W hipermarkecie Real w Gemini Park (ul. Leszczyńska 20) zebrano ok. 1658 kg. W sklepie Biedronka (ul. Żywiecka 115) ok. 697 kg. Z kolei w supermarkecie Tesco (ul. Jutrzenki 12) klienci ofiarowali 818 kg produktów, w sklepie Lewiatan (ul. Żywiecka 95) ok. 468 kg, a w sklepach Euro Sklep (ul. Lenartowicza 20) i Euro Sklep Jarosz (ul. Łagodna 17) odpowiednio ok. 225 kg oraz ok. 375 kg. – Serdecznie dziękujemy za hojność i ogromną życzliwość klientom tych sklepów. Zebrane artykuły trafią do osób potrzebujących i sprawią, że święta Bożego Narodzenia będą okresem radości. Dziękujemy także kierownictwu i personelowi sklepów za wsparcie naszej akcji – podkreśla Joanna Edelman, szefowa Fundacji Aktywności Społecznej „Złote Łany”.

Źródło: Dziennik Zachodni, 02.12.01