Prawdziwa integracja

Organizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Złote Łany” i Fundację Aktywności Społecznej Złote Łany ogniska integracyjne mają wieloletnią tradycję. W zamyśle były imprezą łączącą wiele osób potrzebujących pomocy z tymi, które jej udzielają oraz z tymi, które są tylko sympatykami takiej działalności. Zawsze w lipcu, w gościnnej Leśniczówce, przy ul. Górskiej, spotyka się liczna grupa seniorów, osób na wózkach, wolontariuszy oraz samotnych mieszkańców bielskiego osiedla. Spotkania są okazją, zazwyczaj jedną z niewielu, do odwiedzenia innej niż Złote Łany dzielnicy miasta, do rozmów z dawno niewidzianymi znajomymi, do wymiany informacji na temat ciekawych wydarzeń. Podobnie było i w tym roku. W imprezie integracyjnej udział wzięło prawie 60 osób. Najmłodszy uczestnik spotkania miał 14 miesięcy, a najstarsza w tym gronie seniorka ukończyła niedawno 90 lat. Były również osoby niepełnosprawne oraz wolontariusze, również tacy którzy zakończyli już współpracę z Fundacją, ale są z jej podopiecznymi związani emocjonalnie.
Czas spędzony razem był okazją do wspólnych rozmów, śpiewów przy akompaniamencie akordeonu oraz do kontaktu z przyrodą i do smacznego, typowo piknikowego poczęstunku, czyli duszonek.
JE
Źródło: http://kurierradiabielsko.pl/KRB_185.pdf, 23.07.2015r.