Prawdziwa integracja

Organizowane przez Fundację Aktywności Społecznej Złote Łany i Spółdzielnię Mieszkaniową „Złote Łany” ogniska integracyjne mają wieloletnią tradycję. W  zamyśle były imprezą łączącą wiele osób; potrzebujących pomocy z tymi którzy jej udzielają  oraz z tymi którzy są tylko sympatykami  takiej działalności.

Zawsze w lipcu, w gościnnej Leśniczówce, przy ul. Górskiej  spotykała się liczna grupa seniorów, osób na wózkach, wolontariuszy czy też po prostu samotnych mieszkańców naszego osiedla. Większość dojeżdżała na miejsce miejskimi autobusami a dla tych którzy tego nie mogli zrobić  zamawiano transport.

Spotkania były okazją, zazwyczaj jedną z niewielu, do opuszczenia osiedla, do rozmów z dawno niewidzianymi znajomymi, do wymienienia informacji co wydarzyło się ważnego w minionym czasie.

Podobnie było i w tym roku. W imprezie zorganizowanej 7 lipca udział wzięło prawie 60 osób. Najmłodszy uczestnik spotkania miał 14 miesięcy a najstarsza w tym gronie seniorka ukończyła niedawno 90 lat. Były wśród nas również osoby niepełnosprawne oraz wolontariusze, również tacy którzy współpracę z nami już  zakończyli ale do teraz są z nami związani emocjonalnie.

Czas spędzony razem był okazją do wspólnych rozmów, śpiewów przy wtórze akordeonu oraz
do kontaktu z przyrodą i co ważne do smacznego typowo piknikowego poczęstunku: czyli duszonek.

Tak wyglądała prawdziwa integracja ,którą widać na załączonych zdjęciach.

DSC_0353 DSC_0361 DSC_0401 DSC_0373

Bez tytułu