Ruszył Projekt „Aktywny Senior na Złotych Łanach 3”

Ruszył Projekt „Aktywny Senior na Złotych Łanach 3”!

Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany, działająca przy SM Złote Łany informuje, że 2 kwietnia 2013 r. ruszył Projekt „Aktywny Senior na Złotych Łanach 3”, który jest kontynuacją wcześniejszych Projektów „Aktywny Senior na Złotych Łanach 1” oraz „Aktywny Senior na Złotych Łanach 2”.

W ramach projektu, podobnie jak w latach ubiegłych będą organizowane wtorkowe spotkania integracyjne dla Seniorów, oprócz tego raz w miesiącu odbędą się spotkania edukacyjne, których tematem będzie min.:

– Tolerancja i szacunek szansą na wzmocnienie więzi międzypokoleniowych,

– Czy trudniej pomagać, czy przyjmować pomoc?,

– Zatory, udary, zakrzepy, zawały. Co każdy senior wiedzieć powinien?

Planowane jest przeprowadzenie zajęć warsztatowych „Tanie gotowanie”, dzięki którym osoby starsze dowiedzą się jak za niewielkie pieniądze przygotować zdrowy posiłek.

Organizowane będą również spotkania informacyjne na temat: „Prawa i możliwości osób starszych” oraz spotkania z lekarzami (okulistą, kardiologiem, diabetologiem).

Raz w miesiącu pod przewodnictwem Klubu Podróżnika organizowane będą piesze wędrówki po Bielsku – Białej i jej okolicach. Wszystkie osoby zainteresowane tą formą aktywności zapraszamy do zapoznania się z informacjami, zamieszczonymi na stronie internetowej Fundacji i w gablotce informacyjnej na przystanku MZK.

W sierpniu po raz szósty odbędzie się piknik „Bądź zdrów”. Główna ideą tego przedsięwzięcia jest promocja zachowań prozdrowotnych. Będzie można skorzystać  z porad lekarzy oraz wziąć udział       w bezpłatnych badaniach.

Beneficjenci projektu wezmą udział we wspólnym ognisku integracyjnym, które odbędzie się       w lipcu.  Spotkanie przy biesiadnych piosenkach i pieczonych kiełbaskach dostarczy uczestnikom rozrywki,  zabawy oraz wzmocni ich więzi społeczne.

W ramach projektu planowana jest wycieczka do Parku Wodnego w Istebnej. W czasie wycieczki dla uczestników przewidziany jest obiad.

Terminy i tematy poszczególnych spotkań będą ukazywały się na bieżąco w formie harmonogramu na stronie internetowej Fundacji i Spółdzielni Mieszkaniowej Złote Łany oraz w gablotce informacyjnej na przystanku MZK.

Dla osób, które nie będą mogły o własnych siłach dotrzeć na spotkania przewidziany jest transport samochodowy!

Zapraszamy wszystkich Seniorów z terenu Bielska-Białej, przede wszystkim z osiedla Złote Łany do udziału w naszym projekcie!

Czas i miejsce realizacji:

2 kwietnia – 30 listopada 2013 r.

Siedziba Fundacji: Centrum informacji i Pomocy „Dla Ciebie”

ul. Jutrzenki 22 (wejście od strony garaży)

Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Bielsko – Biała.