SPOTKANIE Z POLICJANTEM!

We wtorek 5 grudnia 2023r. w Fundacji gościliśmy policjanta, który podzielił się wiedzą z Seniorami na temat: „Jak działają naciągacze? Kto może próbować Cię oszukać?”

Przestrzegł podopiecznych Fundacji, że częstym rodzajem oszustwa jest metoda na wnuczka oraz różnego rodzaju oszustwa elektroniczne. Spotkać się można również z oszustami mieszkaniowymi, którzy aby zyskać wiarygodność uciekają się do fałszowania i podrabiania dokumentów.  W takich sytuacjach przestępcy często wykorzystują życzliwość, ufność i otwartość osób starszych, aby ich naciągnąć i oszukać.  Dlatego też nie można pozwolić emocjom na przejęcie kontroli nad racjonalnym podejmowaniem decyzji.
Na koniec Seniorzy otrzymali bransoletki odblaskowe, aby byli widoczni na drogach.

Dziękujemy za spotkanie i naukę o zadbaniu o własne bezpieczeństwo.

Projekt jest dofinansowany
ze środków Miasta Bielsko-Biała.