Świąteczna Zbiórka Żywności już w pierwszy weekend grudnia!

Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany w partnerstwie ze Śląskim Bankiem Żywności przy wsparciu Spółdzielni Mieszkaniowej „Złote Łany” organizuje w dniach: 4,5,6 grudnia w sześciu bielskich placówkach handlowych Świąteczną Zbiórkę Żywności. Akcja będzie prowadzona
w następujących sklepach:

BI1 (dawny Real) – ul. Leszczyńska 20 ,
EURO (JAROSZ) – ul. Łagodna 17,
BIEDRONKA – ul. Żywiecka 115,
TESCO – ul. Jutrzenki 12,
LEWIATAN – ul. Żywiecka 95,
AUCHAN – ul. Bohaterów Monte Casino  421.

Tradycja uroczystego obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia jest mocno zakorzeniona w polskiej kulturze, niestety ten czas radości, dostatku i rodzinnej atmosfery nie jest dostępny  dla wszystkich. Dlatego też Banki Żywności we współpracy z lokalnymi organizacjami prowadzą przedświąteczną akcję pomocy osobom najuboższym. Celem tej akcji jest nie tylko dotarcie z pomocą żywnościową do jak największej liczby osób i zapewnienie im godnych i radosnych Świąt ale też promowanie nowego zwyczaju: dopełniania tradycji świątecznych dobrymi uczynkami na rzecz najbardziej potrzebujących oraz budzenia wrażliwości klientów wielkich sklepów na problemy ludzi ubogich, często głodnych.

Olej, mąka, słodycze, konserwy to produkty najbardziej potrzebne, zachęcamy do zapisania ich na świątecznej liście zakupów i do przekazania wolontariuszom w sklepach,  w których jest prowadzona zbiórka. Pomoc dotrze przed Świętami Bożego Narodzenia do samotnych, często chorych seniorów, osób niepełnosprawnych i rodzin wielodzietnych.

Akcja będzie prowadzona przez wolontariuszy z bielskich szkół: Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka Zespołu Szkół Ogólnokształcących ,  I  Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, III Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, VIII Liceum Ogólnokształcącego im. H. Chrzanowskiej, Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa  Kulturalnego oraz z Bursy przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych,  bez pomocy których nie można byłoby zorganizować tak dużego i ważnego przedsięwzięcia.

A4 zbiórka zywnosci