Świąteczna Zbiórka Żywności w Bielsku-Białej: ponad 4 tony produktów!

Dużym sukcesem zakończyła się weekendowa Świąteczna Zbiórka żywności w Bielsku-Białej, jaką prowadziły Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany” w partnerstwie ze Śląskim Bankiem Żywności. Zebrano dokładnie 4241 kg artykułów spożywczych.

Świąteczna Zbiórka Żywności w Bielsku-Białej

Świąteczna Zbiórka Żywności w Bielsku-Białej prowadzona była od piątku do niedzieli w sześciu sklepach znajdujących się na terenie lub sąsiadujących z terenem osiedla Złote Łany.
W hipermarkecie Real w Gemini Park (ul. Leszczyńska 20) zebrano ok. 1658 kg. W sklepie Biedronka (ul. Żywiecka 115) ok. 697 kg. Z kolei w supermarkecie Tesco (ul. Jutrzenki 12) klienci ofiarowali 818 kg produktów, w sklepie Lewiatan (ul. Żywiecka 95) ok. 468 kg, a w sklepach Euro Sklep (ul. Lenartowicza 20) i Euro Sklep Jarosz (ul. Łagodna 17) odpowiednio ok. 225 kg oraz ok.375 kg.
– Serdecznie dziękujemy za hojność i ogromną życzliwość klientom tych sklepów. Zebrane artykuły trafią do osób potrzebujących i sprawią, że Święta Bożego Narodzenia będą okresem radości. Dziękujemy także kierownictwu i personelowi sklepów za wsparcie naszej akcji – podkreśla Joanna Edelman, szefowa Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany.  W akcji wzięli udział wolontariusze – uczniowie bielskich szkół – Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, VIII Liceum Ogólnokształcącego, im. H. Chrzanowskiej, Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego i Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. A. Asnyka oraz dorośli wolontariusze, którzy wspierali koordynowanie akcji.

Źródło: Dziennik Zachodni, 01.12.2014