Świąteczna zbiórka żywności – weź udział !

Możesz pomóc przed świętami  samotnym seniorom z osiedla Złote Łany!

Zbliżają się najważniejsze dla wielu osób, Święta Bożego Narodzenia. W tym roku szczególnie trudne z powodu sytuacji pandemii. Seniorzy od dłuższego czasu spędzają czas w domu, osamotnieni i pełni lęku o swoje zdrowie. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany” i Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany, co roku pomagały starszym mieszkańcom osiedla przetrwać czas Świąt, organizując zbiórki żywności,  przy wsparciu dziesiątek wolontariuszy oraz co najważniejsze – ofiarodawców, którzy dzielili się w wybranych sklepach swoimi zakupami i zapełniali nasze koszyki.

Z powodu obowiązujących obostrzeń sanitarnych nie możemy zorganizować zbiórki w tradycyjnym kształcie. Jednak nie poddajemy się i w Sklepie Tesco przy ul. Jutrzenki  12 w Bielsku-Białej, w terminie 4 – 13 grudnia organizujemy  zbiórkę  bez udziału wolontariuszy. Pozwoli to ograniczyć ewentualne zagrożenie wynikające z bliskich kontaktów między wolontariuszami a ofiarodawcami. Mamy nadzieję, że pomimo braku w sklepie naszych wolontariuszy, odpowiedzą Państwo na nasz apel tak samo chętnie jak co roku i nasze kosze zapełnią się żywnością, którą przekażemy w formie paczek świątecznych naszym podopiecznym. (Na zdjęciu powyżej wspomnienie zbiórki ubiegłorocznej i nasi wspaniali wolontariusze.)

 

Podobna zbiórka trwa obecnie w hipermarkecie B1 w Gemini Park. Do 28 listopada można w czasie swoich zakupów dorzucić coś do naszych koszy. Serdecznie zapraszamy.