Świąteczna Zbiórka Żywności z bardzo dobrym efektem!

Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany” w partnerstwie ze Śląskim Bankiem Żywności przeprowadziły  Świąteczną Zbiórkę Żywności w dniach 30 listopada i 1 grudnia w bielskich sklepach : Hipermarket  Bi1 w Gemini  Park, , BIEDRONKA – ul. Żywiecka, TESCO – ul. Jutrzenki, LEWIATAN – ul. Żywiecka  i Hipermarket  AUCHAN. Celem Świątecznej Zbiórki Żywności jest dotarcie z pomocą żywnościową do jak największej liczby osób potrzebujących, by zapewnić im godne i radosne święta Bożego Narodzenia. W tym roku zebraliśmy 3845 kg żywności , z której zrobimy ponad 300 paczek. Paczki te trafią do samotnych, starszych osób z naszego osiedla, ludzi schorowanych, żyjących w niedostatku, w trudnej sytuacji finansowej, w której znalazły się na skutek różnych okoliczności losowych.

Akcja była prowadzona przez wolontariuszy z bielskich szkół – II Liceum im. A. Asnyka, III Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, VIII Liceum Ogólnokształcącego im. H. Chrzanowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika oraz Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa  Kulturalnego, bez pomocy których nie można byłoby zorganizować tak dużego i ważnego przedsięwzięcia.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli nam uzyskać taki wspaniały efekt, zarówno wolontariuszom i kierownictwu sklepów, jak i ofiarodawcom – mały gest jednej osoby staje się wielki, jeśli tych osób jest tak dużo.