Wielkanocna akcja na Złotych Łanach

Jutro w sześciu placówkach handlowych na osiedlu Złote Łany lub w jego sąsiedztwie rozpocznie się zbiórka żywności dla ubogich mieszkańców naszego miasta. W sklepach do wsparcia akcji będą zachęcać wolontariusze – uczniowie bielskich liceów.

Wielkanocna akcja na Złotych Łanach

Wielkanocna zbiórka odbędzie się w hipermarkecie Real (ul. Leszczyńska 20), w sklepach Biedronka (ul. Partyzantów 156 i Żywiecka 115), w supermarkecie Tesco (ul. Jutrzenki 12), w sklepie Euro (ul. Łagodna 17) oraz w Lewiatanie (ul. Żywiecka 95). W tych miejscach przez trzy dni wolontariusze będą zbierać żywność dla ubogich mieszkańców naszego miasta: osób samotnych, chorych, dla rodzin dotkniętych niepełnosprawnością.

Organizatorzy akcji zachęcają bielszczan, aby – jeśli jest to możliwe – przy okazji zakupów dla siebie kupili o jeden lub dwa produkty więcej i włożyli te artykuły do oznakowanych koszy stojących za kasami. O wsparcie będą prosić klientów wolontariusze z LO im. A. Asnyka, I LO im. M. Kopernika, VIII LO im. M. Chrzanowskiej, Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego oraz Ośrodka Edukacji „Sokrates”.

Wielkanocną Zbiórkę Żywności organizuje Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany w partnerstwie ze Śląskim Bankiem Żywności przy pomocy Spółdzielni Mieszkaniowej Złote Łany.

Źródło: http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/29221/wielkanocna-akcja-na-zlotych-lanach, 2015-03-19