Wielkanocna zbiórka żywności

Po raz kolejny można będzie wesprzeć potrzebujących w okresie przedświątecznym. Od najbliższego piątku do niedzieli, czyli od 20 do 22 marca, Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany, w partnerstwie ze Śląskim Bankiem Żywności i przy pomocy Spółdzielni Mieszkaniowej Złote Łany, organizuje zbiórkę żywności. Dzięki zebranym podczas niej artykułom, Fundacja przygotuje paczki świąteczne dla ubogich mieszkańców miasta: osób samotnych, chorych, dla rodzin dotkniętych niepełnosprawnością.

Zbiórka prowadzona będzie w sześciu placówkach handlowych w sąsiedztwie osiedla Złote Łany. Wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących LO im. A. Asnyka, I LO im. M. Kopernika, VIII LO im. M. Chrzanowskiej, Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego oraz Ośrodka Edukacji Sokrates, będą prosić o wsparcie klientów w hipermarkecie Real w Gemini Park, w sklepach Biedronka przy ul. Partyzantów 156 i Żywieckiej 115, w Tesco przy ul. Jutrzenki 12, w Euro Sklepie Jarosz przy ul. Łagodnej 17 i w Lewiatanie przy ul. Żywieckiej 95.

– Jeśli robiąc zakupy dla siebie kupicie o jeden lub dwa produkty więcej i włożycie do oznakowanych koszy stojących za kasami, ktoś zupełnie obcy podczas tych pięknych świąt poczuje się choć trochę lepiej. Wykonując ten prosty gest, podzielić się można z wieloma potrzebującymi nie tylko żywnością, ale i sercem – przekonuje prezes Fundacji, Joanna Edelman.

Źródło: Kurier Radia Bielsko, Nr 10 (172), 19.03.2015