Wycieczka podopiecznych Fundacji na Szyndzielnię

W dniu 22 sierpnia podopieczni Fundacji Aktywności Społecznej wybrali się na wycieczkę na Szyndzielnię. To popularne miejsce wycieczek, gdyż ze szczytu rozciąga się wspaniała panorama na Beskid Śląski a przy dobrej pogodzie widać nawet Tatry.

Wycieczka była wieloetapowa. Fundacja zorganizowała dojazd pod samą kolejkę, autokarem z osiedla Złote Łany.  Następnie seniorzy, podopieczni Fundacji oraz wolontariusze  przesiedli się na zmodernizowaną kolejkę linową, którą dojechali do górnej stacji. Korzystając z pięknej pogody, niektórzy uczestnicy zdecydowali się na pieszą wycieczkę do pobliskiego schroniska.
Uczestnicy wycieczki mogli się posilić na łonie natury w pięknych okolicznościach przyrody, podziwiając górskie krajobrazy.

Warto wspomnieć, że schronisko na Szyndzielni to jedno z najstarszych schronisk w Beskidach.