Wyniki Wielkanocnej Zbiórki Żywności 16 i 17 marca 2018!

Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Złote Łany” w partnerstwie ze Śląskim Bankiem Żywności z przyjemnością informują, że w Wielkanocnej Zbiórce  Żywności w Bielsku-Białej, w dniach 16 i 17 marca br., zebrano ponad 2400 kg żywności, głównie o przedłużonym terminie trwałości.

Akcja była prowadzona w pięciu bielskich placówkach handlowych:

AUCHAN – ul. Bohaterów Monte Casino  421,

Bi1 w Gemini  Park, ul. Leszczyńska 20

BIEDRONKA – ul. Żywiecka 115,

TESCO – ul. Jutrzenki 12,

LEWIATAN – ul. Żywiecka 95.

W zbiórce wspomagało nas około  170 wolontariuszy, głównie z bielskich szkół: Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Ogólnokształcących b im. S. Żeromskiego, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, VIII Liceum Ogólnokształcącego im. H. Chrzanowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika, a także wolontariusze dorośli oraz harcerze z 28 Drużyny Starszoharcerskiej „Płomienny Świt”.

Dziękujemy serdecznie kierownictwu i pracownikom sklepów za  stałe partnerstwo w zbiórkach żywności organizowanych przez nas cyklicznie i wsparcie oraz zrozumienie naszych celów.

Dziękujemy uczniom zaprzyjaźnionych szkół za ogromne zaangażowanie i entuzjazm  oraz kadrze nauczycielskiej tych szkół, za skuteczne zachęcanie uczniów do podejmowania akcji charytatywnych .

Dziękujemy harcerzom , którzy wspomagali nas na najbardziej przeciążonych pracą punktach – szczególnie za gotowość do szybkiej reakcji  i wsparcia.

Szczególnie ciepło dziękujemy dorosłym wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny dzień na pomoc w naszej zbiórce – wspaniale wiedzieć, że możemy na Was liczyć w potrzebie.

Wszystkim uczestnikom zbiórki życzymy wspaniałych, ciepłych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych!

Dzięki zebranym artykułom  organizatorzy przygotują  paczki świąteczne dla podopiecznych Fundacji, głównie osób starszych i samotnych.  Grupa seniorów jest szczególną grupą społeczną, której dobro powinno leżeć na sercu całemu społeczeństwu. Zachęcamy więc Państwa do aktywnego wspierania kolejnych akcji charytatywnych , które będą organizowane na rzecz seniorów.